West cup v Perninku

24.8.2022 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

West cup v Perninku

Orientačně zajímavý terén kolem přírodní rezervace Oceán, v kterém se letos běžely dva závody Českého poháru, přilákal téměř tisícovku závodníků, kteří jsou přihlášeni na 3-denní závody West cup.

Pořadatelé z Nejdek Orienteering připravili centrum letošního 10. ročníku ve Ski areálu Velflink v Perninku. V pátek se běží krátká trať, v sobotu a v neděli pak tratě klasické (ta nedělní s handicapovým startem). Všechy jsou na mapách, které připravili Aleš Hejna, Jan Potštejnský, Milan Bílý, Roman Horký a Jiří Vištejn. Tratě postavili Jakub Zieba (E1), Josef Nádeníček (E2) a Jaroslav Zieba (E3). Prostor závodu nabízí pestrou přírodní směsici krušnohorských terénů. Střídají se jednotlivé druhy lesa (starší hospodářský les, převážně smrkový, místy bukový či olšový, v některých místech smíšený, ale i nový, aktuálně hospodářsky využívaný les s množstvím porostových druhů všech prostupností). V nejvyšší části je horský les bez větších zásahů lidské činnosti s nižší hustotou cest, odrostlý vysoký les se střídá a prolíná s rozrůstajícím se novějším náletovým porostem a přirozenými pasekami (podmáčené otevřené i lesní plochy se střídají s plochami klečí). V okolí rezervace Oceán je téměř skandinávský terén - lesní porost – hustý nebo naopak prořídlý s množstvím hlubokých potoků a vodotečí a místy i s vyšším borůvčím. V některých oblastech je výskyt skalních objektů.

V ženách je hlavní favoritkou Denisa Kosová, jejími hlavními soupeřkami budou Anna Štičková, Barbora Vyhnálková, Adéla Vandasová, Barbora Matějkoví, Karolína Kamenická, ale i zkušené Martina Matějů a Martina Tichovská. V mužích se sešla početně hodně velká konkurence, o stupně vítězů by měli bojovat především Vojtěch Král, ale i Matouš Fürst, Baptiste Rollier, Ondřej Semík, Jonáš Gottstein, Matěj Kamenický, Marek Prášil, Otakar Hirš, alei dorostenci Jiří Donda, Jan Strýček a Daniel Bolehovský.

Potřebné informace najdete na stránkách závodu v IS ORIS.


« zpět