Všech osm českých závodníků do finále krátké trati

3.8.2022 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Všech osm českých závodníků do finále krátké trati

Kvalifikací na krátké trati začalo v estonském Rakvere letošní mistrovství Evropy v orientačním běhu. Všech osm českých závodníků se probojovalo do finále.

Závodníci byli rozděleni do tří rozběhů, z každého postupovalo 20 nejlepších do sobotního finále. Potvrdilo se, že terény jsou náročné, rozdíly mezi jednotlivými závodníky byly dost velké.

Většina favoritů do finále prošla, pár zvučných jmen však v sobotu bude na startu chybět, např. nepostoupili tři Fini a dvě Finky (např. Ida Haapala), tři Švýcaři, Švédi Karolin Ohlsson a Martin Regborn či tři Noři a dvě Norky.

Naopak všech osm českých závodníků ve finále uvidíme. V kvalifikaci si nejlépe vedl Tomáš Křivda, který svůj rozběh C vyhrál a do nedělního finále vyběhne jako poslední. Tereza Janošíková byla třetí, další umístění našich je následující - 8. Adéla Finstrlová, 9. Vendula Horčičková, 17. Eliška Sieglová; 15.Miloš Nykodým, 16. Jonáš Hubáček, 18. Vojtěch Král.

Rozběhy žen vyhrály Andrine Benjaminsen (NOR), Marika Teini (FIN) a Simona Aebersold (SUI), v mužích byli vedle Křivdy nejlepší Miika Kirmula (FIN) a Gustav Bergman (SWE).

Web ME je tady.

 

http://www.tulospalvelu.fi/gps/2022eocMQma/map


« zpět