Ve sprintových štafetách vyhrály Luhačovice

6.9.2020 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Ve sprintových štafetách vyhrály Luhačovice

V Pardubicích se běžel další mistrovský závod - Mistrovství ČR sprintových štafet, které uspořádal OK Lokomotiva Pardubice.

Závod proběhl v pardubické městské čtvrti Ohrazenice. Závodníky čekala téměř naprostá rovina v okrajové části Pardubic, kde byly úzké uličky s finskými domky, občas nějaký panelák, několik školek; taková klidná čtvrť. Mapu Ohrazenice připravil Petr Fiala. Tratě, které postavil Lukáš Hovorka, byly velmi rychlé, každé zaváhání se štafetě vymstilo.

Závod byl velmi vyrovaný, rozestupy mezi štafetami byly hodně malé. Na prvním úseku doběhla do cíle jako první dvojice Novotná (PHK) a Štičková (SSU), další favorizované štafety trochu ztratily. Na druhém úseku se díky Sýkorovi dostala do vedení štafeta LCE, se ztrátou 3 sekund předával Minář (LCE), třetí Vandas (PHK) měl ztrátu 11 sekund, na dalších místech doběhly týmy KAM, SSU a LPM. Na třetím úseku zářil Glonek (KAM), který soupeře naprosto deklasoval, v cíli byl s náskokem první. Ale jak ošidné jsou takové štafety se ukázalo při vyčtení čipu, kde mu chyběla kontrola na konci veřejného úseku. Ve vedení tak stále byla štafeta LCE (Hubáček), se ztrátou 17 sekund předávala štafeta ZBM (Nykodým), třetí doběhl tým PHK (Petržela), Kubelka nejlepším časem na úseku posunul LPU na čtvrté místo, pátý předával Schuster (SSU). O medailích se rozhodovalo na posledním úseku, Horčičková (LCE) udržela vedení a doběhla do cíle s náskokem 23 sekund před Kosovou (PHK). O třetí místo se finišovalo, Janošíková (SSU) těsně před cílem předběhla Knapovou (LPU), těsně za nimi na pátém místě skončila Šimková (ZBM). Zlato tak vybojoval tým LCE ve složení Martina Jirčáková, Vojtěch Sýkora, Jonáš Hubáček a Vendula Horčičková, ve druhé štafetě PHK běželi Tereza Novotná, Daniel Vandas, Jan Petržela a Denisa Kosová, bronz záskali Anna Štičková, Martin Poklop, Marek Schuster a Tereza Janošíkova (SSU).

 1. OOB TJ Slovan Luhačovice    56:03
 2. OK 99 Hradec Králové 56:26
 3. SK Severka Šumperk 56:54
4. OK Lokomotiva Pardubice 56:59
5. SK Žabovřesky Brno 57:06
6. SK Žabovřesky Brno 59:20
7. SK Praga 59:25
8. OK 99 Hradec Králové 59:31
9. KOS TJ Tesla Brno 59:41
10. OK Lokomotiva Pardubice 59:48

Také závod dorostu byl velmi vyrovnaný. Díky skvělému finiši Pekařové se nakonec ze zlata radovala štafeta TUR ve složení Elin Martanová, Štěpán Waldhauser, Kryštof Hájek a Jana Pekařová. Jen 4 sekundy zpět zůstala štafeta KAM (Karolína Bejvlová, Adam Škvor, Martin Gajda a Lucie Semíková). O bronz se tvrdě finišovalo, o prsa vyhrála štafeta DKP před LPU, sestava štafety DKP byla Anna Marie Smutná, Jan Nechanický, Milan Malačka a Eliška Poborská.

 1. OOB TJ Turnov               51:39
2. OK Kamenice 51:43
3. Oddíl OB Kotlářka 52:10
4. OK Lokomotiva Pardubice 52:15
5. OK 99 Hradec Králové 52:21

Web šampionátu najdete zde.


« zpět