Trojkombinace Českého poháru - sprint a dvoje štafety

23.9.2021 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Trojkombinace Českého poháru - sprint a dvoje štafety

O víkendu proběhne trojkombinace - Český pohár ve sprintu a dva závody Českého poháru štafet.

Naposledy se taková série závodů běžela před dvěma lety, další připravené závody zmařil Covid.

Sprint

V sobotu dopoledne pořádá Slavia Hradec Králové sprint s centrem v Hradci Králové - Pouchově. Poběží se v prostoru ohraničeném ulicemi Věkošská, J. Černého, K Zastávce, Pouchovská, Malá, U Kovárny, Velká, Za Kostelem, kde je městský mix (sídliště, bloky rodinných domů, park, školní a sportovní areály), vše téměř téměř bez převýšení. Prostor je celkem malý, proto některé tratě mají trať rozdělenou na dvě mapy, které jsou ze dvou stran v jednom obalu. Poběží se na mapě Pouchov - Věkoše, kterou připravil Jan Netuka, tratě postavil Vojtěch Netuka.

Na startu bude přes 1100 závodníků (je to současně i závod Východočeského poháru). V elitních kategoriích bude chybět osmička reprezentantů, která je ve Švýcarsku na Euromeetingu (Čechová, Horčičková, Janošíková, Kosová, Hubáček, Král, Křivda a Nykodým), přesto se na startu sejde velmi dobrá konkurence. V ženách by o vítězství měly především bojovat naše reprezentantky z MS Adéla Indráková a Jana Stehlíková, jejich největšími soupeřkami by měly být Karolína Teplá, Johanka Šimková, Jana Peterová, Barbora Vyhnálková a Eliška Sieglová. V mužích je hlavním favoritem Jakub Glonek, jemu by nejvíce měli konkurovat Vojtěch Sýkora, Marek Minář, Tomáš Kubelka a Martin Roudný, černým koněm závodu by měl být Jeroným Kamenický. O body do žebříčku A budou bojovat všichni naši nejlepší dorostenci a junioři.

Web závodu najdete tady.

Štafety

Dva závody Českého poháru štafet (sobota odpoledne, neděle) pořádá Sportcentrum Jičín s centrem na louce u silnice mezi obcemi Dolní Olešnice a Mostek. Přes 350 tříčlenných štafet čeká smíšený les, v lese jsou mírné i prudké svahy, kamenná pole, hustá síť cest, bohužel i mnoho nových pasek (některé vznikly v posledních dnech před závody). Mapy připravili Ondřej a Jan Prášilovi, sobotní tratě postavila Ivana Fujáčková, nedělní pak Miroslav Kovář.

Kde hledat favority? To je dost těžké, štafety se dlouho neběžely, síly se dost přeskupily (zvláště v dorosteneckých kategoriích). V ženách patří tradičně k favoritům ZBM, velmi silné štafetu postaví TBM, SHK a PGP, zapomenout nelze na štafety KAM, TUR či LPU. V mužích to bývá tradičně souboj ZBM a PHK, letos výborně běhají závodníci TUR, AOP a TBM, silný je i tým LPU. U dorostu je situace ještě více nepřehledná. Ze štafetových závodů lze vybojovat právo startu na M ČR štafet, které pořádá druhou sobotu v říjnu AOP.

Web obou štafetových závodů je zde.


« zpět