Světový pohár začíná příští týden v Rakousku

8.1.2023 Milan Venhoda Převzato z Sekce LOB

Světový pohár začíná příští týden v Rakousku

První kolo Světového poháru se jede příští týden v Rakousku. Současně se koná také SkiO Tour, které se účastní řada juniorských závodníků.

Nejen v českých zemích, ale i v Rakousku po vánoční oblevě zmizel všechen sníh až do výšky asi 1.500 m. Ve středisku Ramsau, které je hostitelským centrem SP, zbyl jen asi 1,5 km dlouhý okruh z umělého sněhu. A tak plánované místo pro Světový pohár (které bude hostit i Mistrovství světa v roce 2024) muselo být změněno. Jako nouzové řešení byla zvolena náhorní plošina Tauplitzalm, kde zůstala souvislá sněhová pokrývka a uspořádání závodů umožní. V Tauplitzalm se závodilo už vícekrát (poprvé při SP v r. 1995, naposledy v r. 2008) a polootevřený prostor umožňuje připravit různorodou síť stop.

Na programu jsou 3 závody: v pondělí 9.1. sprint, v úterý stíhačka a ve středu middle s individuálním startem.

Celkem je přihlášeno 38 žen a 56 mužů. Český tým pojede ve složení: Radek Laciga, Jakub Škoda, Petr Horvát, Ondřej Vystavěl, Vojtěch Bartoš, Josef Nagy, Jan Hašek, Kryštof Průša; Johanka Šimková, Anežka Hlaváčová a Tereza Chrástová.

Kromě SP se na stejném místě pojede i první část SkiO Tour, které se účastní řada juniorských týmů a také velmi silný český tým. 

Průběh závodů bude možné sledovat on-line, na stránce IOF Live najdete odkazy na on-line výsledky, tracking a další.


« zpět