Světový pohár končí ve Švýcarsku

29.9.2022 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Světový pohár končí ve Švýcarsku

Finálová série letošního Světového poháru proběhne od 1. do 3. října ve Švýcarsku.

Závodníky lákají nejen poslední body do Světového poháru, ale i relevantní terény s terény MS 2023, které proběhne nedaleko (ve Flims Laax o 50 kilometrů více na západ).

Centrem SP je Davos Klosters. V sobotu se běží štafety, v neděli je krátká trať, v pondělí pak závěrečná klasická trať. Všechny tři závody proběhnou v nadmořské výšce mezi 1500 – 2000 metry nad mořem a důkladně prověří fyzické, technické a duševní schopnosti nejlepších světových orientačních běžců.

V celkovém pořadí vede v ženách Tove Alexandersson (SWE), která bojuje o svůj osmý titul v SP, v mužích je první Kasper Fosser (NOR), v hodnocení zemí má Švédsko obrovský náskok. Zatím si v hodnocení SP výborně vedou Tomáš Křivda a Tereza Janošíková, další moc bodů neposbírali.

Ve Švýcarsku bude na startu 14 českých závodníků - Vendula Horčičková, Tereza Janošíková, Denisa Kosová, Jana Pekařová, Jana Peterová, Eliška Sieglová, Šárka Sokolářová; Ondřej Hlaváč, Jonáš Hubáček, Vojtěch Král, Tomáš Křivda, Miloš Nykodým, Martin Roudný a Daniel Vandas.

Web akce je tady.


« zpět