Sváteční závody v oblastech

28.9.2021 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Sváteční závody v oblastech

Na sváteční úterý byly připraveny čtyři oblastní závody.

Sportovní klub orientačního běhu v Roudnici nad Labem uspořádal oblastní žebříček na klasické trati pro Prahu a střední Čechy. Přes 700 závodníků se sešlo na loukách nad Úštěkem. Běželo se na mapě Ptačí důl, kterou mapoval Petr Uher a revidoval Pavel Simr. Tratě postavili Jiří Heller a Petr Buk v terénu, kde byla hluboká údolí s náhorními plošinami, místy terénní detaily a pískovcové skály a kde byla různá průběžnost, místy byl podrost. V ženách si pro první místo doběhla Michaela Omová (TUR) s náskokem před dvě minuty před Barborou Baldrianovou (VSP), přes tři minuty na vítězku ztratila třetí Marie Pospíšilová (DKP). V mužích s velkým náskokem vyhrál Ondřej Semík (KAM), přes šest minut ztráty měl druhý Lukáš Kettner (KAM), třetí Jan Schulhof (TUR) zaostal za vítězem necelých devět minut.

Východočeský pohár pokračoval letošním desátým závodem, který uspořádal SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou s centrem v Bělé - část Zadní Ochoz. Téměř 650 závodníků čekala mapa Pěčínská přehrada (autoři Jan Potštejnský a Daniel Locker), tratě postavil Daniel Locker ve zvlněném podhorském lese se středně hustou sítí komunikací, v části prostoru byl prudký svah se skalními masivy. V ženách vyhrála s šestiminutovým náskokem Martina Zvěřinová (LPU), druhá byla Lucie Vítková (PHK) a třetí Marta Fenclová (LPU), která měla na vítězku ztrátu necelých 10 minut. Mezi muži byl nejrychlejší Michal Jedlička (SHK), druhý Šimon Chvátil (PHK) a třetí Jan Gebrt (SHK) na něj ztratili přes tři minuty.

V Jihomoravské oblasti uspořádala BETA URSUS Rosice v Ivančicích dva závody, na kterých startovaly necelé čtyři stovky ztávodníků. Dopoledne se konalo mistrovství oblasti na krátké trati. Tratě postavili Pavel Ptáček sen. a Pavel Ptáček jun. na mapě Knížecí les (autor Daniel Lebar) v převážně listnatém lese, který byl členitý s terénními detaily, místy byl sezónní podrost. Na trati žen byla nejrychlejší Zdenka Kozáková (TBM), druhé a třetí místo obsadily závodnice TBM Barbora Zháňalová a Markéta Tesařová se ztrátou minuty resp. dvou. V mužích vyhrál slovenský junior Daniel Pompura (TBM), který o 45 sekund porazil Petra Horváta (TBM), třetí skončil další junior Jáchym Coufal (ZBM), který měl za vítězem odstup dvě minuty. Odpoledne bylo další oblastní mistrovství, ve sprintu. Tratě připravil Ivo Denemarek na mapě Ivančice 2021 (autor Petr Matula) v městké zástavě, především na sídlišti. V ženách si pro vítězství doběhla Klára Nechanická (TBM), která o tři sekundy porazila druhou Barboru Zháňalovou (ZBM) a o 6 sekund třetí Martinu Opálkovou (TBM). Na trati mužů vyhrál junior Filip Adámek (TBM), se ztrátou 7 sekund skončil na druhém místě Petr Horvát (TBM), třetí místo obsadil dorostenec Vilém Bednařík (PBM).

Výsledky závodů najdete v IS ORIS.


« zpět