Sváteční oblastní závody

26.9.2023 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Sváteční oblastní závody

Ve čtvrtek jsou na státní svátek vedle M ČR v KO sprintu připraveny i další závody v orientačním běhu.

Krátkou traž žebříčku Pražské a Středočeské oblasti pořádá v Želízech Sportovní klub Praga. Téměř tisícovku přihlášených závodníků čeká mapa, kterou připravili Jan Drbal, Petr Matula a Zdeněk Sokolář. Tratě postavil Jan Flašar ve smíšeném lese s dobrou průběžností, kde je náhorní plošina s jedním hlubokým údolím lemovaná prudkými svahy s pískovcovými skalami.

Východočeský pohár má na programu dva závody ve Dvoře Králové nad Labem za pořadatelství Orienteering Adventure, oba mají centrum v pivovaře Tambor. Dopoledne se běží za účasti více než 900 přihlášených závodníků krátká trať. Připravena je mapa Kočičí potok (autor Tomáš Leštínský), tratě postavila Vendula Viková v podkrkonošském čistém les, kde je hustá síť komunikací, místy jsou erozní rýhy, v údolí Podharťského potoka pak i skalky a kameny. Odpoledne čeká přes sedm stovek přihlášených závodníků sprint. Tomáš Leštínský postavil tratě na mapě Tambor, kterou sám zmapoval, v bažinatém, zarostlém terénu, místy je lokálně členitý (jámy, kupky a kupy), v části louka s rozptýlenou vegetací, v části městská zástavba.

Valašská oblast má na programu žebříčkou krátkou trať, kterou pořádají oddíl OB TJ Jiskra Otrokovice a GIGANT Orienteering. Dvě stovky závodníků najdou centrum v Nové Dědině. Poběží se v dobře průběžném, kopcovitém terénu, s množstvím cest a terénních prvků. Tratě postavil Jan Šidla na mapě Hrubá planina (autor Bohumil Háj).

Společný závod Jihomoravské ligy a Ligy Vysočiny pořádá SK Radioklub Blansko v Lipůvce. Na startu bude více jak šest stovek závodníků, které čeká závod na klasické trati. Poběží se na mapě Chocholuše, kterou mapoval Karel Truhlář. Staviteka tratí Jana Matušková pořipravila tratě v kopcovitém terénu, kde je středně hustá síť komunikací, který je porostově pestrý se spoustou oplocenek, v lese je hodně trávy a misty podrost.

Podrobnosti o závodech najdete v IS ORIS.


« zpět