Štafeta mužů pátá

27.1.2022 Milan Venhoda Převzato z Sekce LOB

Štafeta mužů pátá

Mistrovství Evropy bylo zakončeno závodem štafet, český tým ve složení Škoda, Nagy, Horvát skončil na "velké bedně" na 5. místě

Závěrečný štafetový závod se jel za podobných podmínek jako den předtím - teplota kolem -10 °C a sněžení. Prostor závodu byl stejný jako při krátké trati a vlastně důkladně prokřižovaný při všech předchoyích závodech. Byl to velmi rychlý a neuvěřitelně nepřehledný závod, rozdíly mezi farstami byly až tříminutové, takže průběžné pořadí mělo smysl řešit až dvě kontroly před diváckou na posledním úseku.

V mužích si pro titul dojela štafeta Ruska ve složení Vladislav Kiselev, Sergey Gorlanov a Andrei Lamov. S půlminutovou ztrátou dojelo druhé Norsko, o další minutu pomalejší byla na třetím místě štafeta Švédska. Výborně jelo naše áčko, které obsadilo v redukovaném pořadí pátou příčku (celkově obsadilo sedmé místo). Na prvním úseku předával Jakub Škoda jako desátý se ztrátou necelých šest minut, na druhém úseku Josef Nagy udržel desátou příčku (+9:40). Na třetím úseku podal výborný výkon Petr Horvát, který ztrátu 3,5 minuty po úsecích Škody a Nagye na Švýcary a Estonce díky kratší farstě lehce odmazal a do závěrečné nefarstované osmiminutovky vjížděl již na 5. místě s 33vteřinovým náskokem na papírově slabší pronásledovatele. Horvát tedy nakonec vytáhl štafetu na celkové sedmé místo (5. místo pro ME), když ztrátu snížil na sedm a půl minuty. Béčko (Vojtěch Bartoš, Jan Hašek a Radek Laciga) dojelo na 13. místě se ztrátou 20 minut.

Také v ženách si mistrovský titul odnesla štafeta Ruska (Olesia Riazanova, Marina Viatkina, Mariya Kechkina), v cíli měla náskok před stříbrnými Švédkami skoro dvě minuty. Bronz vybojovalo Norsko. Česká štafeta měla jen dva úseky, takže nebyla klasifikována.

Komplet informace o štafetách: výsledky, GPS tracking

 


« zpět