Srbský Bělehrad a odložené Evropské univerzitní hry se připravují na červenec 2021

22.1.2021 Dušan Vystavěl Převzato z Sekce OB

Srbský Bělehrad a odložené Evropské univerzitní hry se připravují na červenec 2021

Premiéru orientačního běhu na EUG v Bělehradě (European Universities Games) sice pandemie koronaviru odložila o rok, nicméně v červenci letošního roku by se soutěže ve 20 druzích sportu měly uskutečnit.

Česká asociace univerzitního sportu na hry vysílá rekordní 260člennou výpravu a hlavně díky úspěchu na Evropském univerzitním šampionátu 2019 v Olomouci v ní budou zastoupeni i orientační běžci. „V této chvíli máme přihlášeno a zaplacen registrační poplatek pro 7 univerzit – UK, ČVUT, VUT, MendelU, ZČU, VŠB-TU a UHK,“ říká Lucie Tvrdá, mezinárodní sekretář ČAUS.

Závodní program by měl být následující. V neděli 25. července kvalifikace (ráno) a finále (večer) sprintu v blízkosti bělehradské Štark arény. Terén bude absolutní rovina a pravidelná zástavba Nového Bělehradu. Novinkou oproti roku 2019 je to, že i při nízkém počtu nebude postup z kvalifikace do finále automatický, ale bude potřeba o postup zabojovat. Další den bude na programu závod na krátké trati, který je naplánován do zvlněného terénu v prostoru Košuntjak. A velké finále přijde v úterý 27. července, kdy do samotného srdce Bělehradu – pevnosti Kalemegdan je naplánován závod sprintových štafet. A tyto štafety se opět poběží ve třech kategoriích – MM, WW a WM.

Ruku v ruce s tím, jak bude početná i celá česká výprava bude moci startovat i poměrně početný tým českých orienťáků. „Vzhledem k tomu, že někteří původně přihlášení závodníci účast v roce 2021 odřekli, máme možnost tým doplnit o nové závodníky. Chtěl bych tedy vyzvat další eventuální zájemce o start, aby se v termínu do 31.ledna přihlásili emailem na moji adresu (ovodr@seznam.cz) a v kopii členu komise ČAUS Dušanu Vystavělovi (dusanvystavel@seznam.cz). Došlé přihlášky posoudíme a tým doplníme,“ říká Ondřej Vodrážka předseda komise OB při ČAUS. 

„I když závodníci startují za své univerzity, nikoliv za Českou republiku, tak opět počítáme s tím, že všechny vybavíme jednotně laděnými dresy, tak jak to bylo v Olomouci a zabezpečíme společnou dopravu,“ dodává Ondra Vodrážka.

Základní Bulletin k akci najdete zde.


« zpět