SP 2018 v Praze má nový web i zveřejněný bulletin

1.12.2017 Jan Picek

SP 2018 v Praze má nový web i zveřejněný bulletin

Organizátoři finálové série Světového poháru 2018 v Praze dnes spustili nový web www.wcup.cz. Současně byl zahájen nábor dobrovolníků pro tuto akci, zveřejněny aktualizované embargované prostory a publikován Bulletin 1/2.

Světový pohár se koná v termínu 4. - 7. října 2018, centrum celého klání je v hotelu Pyramida. Kromě vlastních závodů se na stejném místě uskuteční také Kongres IOF. V současné době je známý sportovní program závodů a přibližná lokalita:

  • čtvrtek 4. října 2018 knockout sprint (Praha)
  • pátek 5. října 2018 sprintové štafety (Praha)
  • sobota 6. října 2018 krátká trať (Turnov, Český ráj)
  • neděle 7. října 2018 sprint (Mladá Boleslav)

Na stránkách závodu byl spuštěn i formulář pro dobrovolníky, kteří by se chtěli podílet na organizaci této významné mezinárodní o-akci. 

Na základě nové disciplíny, která bude mít 4 kola, musely být rozšířeny embargované prostory. Pro sprintové prostory byly zvoleny dva režimy embarga. Striktní, který znamená, že do vyznačeného embargovaného prostoru nesmí vstupovat všichni potencionální účastníci závodů SP, jejich tréneři, členové reprezentačních družstev a realizačního týmu RD a všichni ostatní, kteří by znalostí terénu mohli ovlivnit závody SP, a to až do skončení závodů. Ostatní části spadají do režimu tzv. volného embarga. Tam mohou všichni výše zmínění potencionální účastníci libovolně vstupovat a pohybovat se (do práce, do školy, do nemocnice, za nákupy apod.), ale platí tam přísný zákaz tréninku s mapou i bez mapy, běhání, vyměřování a testování postupů, atd. Více o embargovaných prostorech najdete zde


« zpět