Skvělý vstup do SP: Hlaváčová a Horvát v Top10

9.1.2023 Milan Venhoda Převzato z Sekce LOB

Skvělý vstup do SP: Hlaváčová a Horvát v Top10

Světový pohár začal dnes sprintem v rakouském Tauplitzalm. Český tým se předvedl skvěle, Anežka Hlaváčová a Petr Horvát skončili na 8. místě. Výborné je i 11. místo Nagyho a 17. místo Škody.

Do úvodního závodu Světového poháru, kterým byl sprint, odstartovali nejdříve těsně po poledni muži, po nich pak vyjely na svoji trať ženy.

Na vrstvu starého zmrzlého sněhu (který ale na některých místech chyběl) během dopoledne připadlo několik centimetrů nového sněhu. Během závodu však už nesněžilo a ani nefoukalo. Na loukách se jezdilo rovně, na pasece se taky hodně zkracovalo, vytátá místa pod asi 4 cm nového sněhu nikdo neřešil, muselo se to prostě risknout, že to půjde projet všude ... takže byla velká výhoda startovat ke konci.

Závod byl mapově zajímavý a v rychlosti se daly dělat i docela výrazné chyby (jak je krásně vidět na GPS trackingu i u některých závodníků z červené skupiny Top15).

Mezi muži získali všechny tři medaile Norové, kteří dojeli do cíle v rozmezí 13 vteřin: 1. Bjornar Kvale, 2. Jorgen Baklid, 3. Isak Jonsson. Skvěle jeli čeští závodníci: osmý Petr Horvát zaostal za vítězem 1:09, jedenáctý Josef Nagy byl o půlminutu pomalejší a oba dva dělila od 5. místa jedna chyba kterou každý z nich udělal. Výborná jsou i další umístění: 17. Jakub Škoda (11 vteřin za Nagym), 20. Jan Hašek. Další čeští závodníci pak měli o něco větší ztrátu: Laciga (30. místo), Bartoš (33. místo), Průša (35. místo) a Vystavěl (44. místo).

V ženách se mezi pět Švédek na čele výsledkové listiny dokázala vklínit jedině Estonka Daisy Kudre Schnyder na třetím místě. Se suverénním náskokem téměř jedné minuty vyhrála Linda Lindkvist. Skvěle se umístila Anežka Hlaváčová, která na 8. místě ztratila na vítězku 2 minuty. Zbývajícím Češkám se již tolik nedařilo: 25. Šimková a 34. Chrástová.

Z výsledků se zvlášť setavuje i pořadí mladých závodníků U23 ve kterém skončila Anežka Hlaváčová třetí a Josef Nagy čtvrtý.

Kompletní výsledky

GPS tracking: muži, ženy, pořadatelské fotografie: muži, ženy


« zpět