Šest víkendových závodů žebříčků B

20.6.2021 Petr Klimpl Převzato z ČSOS

Šest víkendových závodů žebříčků B

O víkendu proběhly ve všech třech regionech vždy dva závody žebříčků B.

Čechy-západ

Sobotní krátká trať a nedělní klasika byly současně závody žebříčku Pražské a Středočeské oblasti. Centrem závodu byla po oba dny louka za Velkým Bílichovským rybníkem. Stavitel obou závodů Jan Hanák připravil tratě v terénu, kde byly prudké členité opukové svahy (dvě hluboká údolí) s terénními detaily, náhorní plošina s vegetačními detaily; hustá síť cest. Všude byl smíšený les s různorodou průběžností, místy byly bukové nálety, žádné plošné kůrovcové paseky.

Na sobotu byla připravena mapa Bílichov, kterou připravili Milan Borovička a Zdeněk Švec. Na startu bylo za velkého vedra téměř osm stovek závodníků. Ve vyrovnaném závodě žen byla nejlepší Eliška Sieglová (PGP), která porazila o 25 sekund druhou Kamilu Gregorovou (CTB) a o 39 sekund třetí Annu Štičkovou (SSU). V mužích s přehledem vyhrál Matouš Fürst (DOK), druhý byl junior Tomáš Janovský (PGP) se ztrátou 1:04 min., třetí místo obsadil dorostenec Matěj Tkáč (JJN), který měl za vítězem odstup necelé tři minuty.

V neděli běželo skoro sedm set závdníků opět za velkého tepla na mapě Smradovna (autoři Roman Horký, Milan Borovička a Zdeněk Švec). V ženách jasně vyhrála Anna Štičková (SSU), druhá Kamila Kamila Gregorová (CTB) na ní ztratila čtyři a půl minuty, třetí Eliška Hájková (KAM) měla ztrátu přes minut. Na trati mužů byl opět nejrychlejší Matouš Fürst (DOK), druhý Jan Schulhof (TUR) měl ztrátu necelé dvě minuty, třetí Ivo Habán (VLI) necelé tři minuty.

Web závodu je zde.

Čechy-východ

Necelých pět set závodníků uvítali pořadatelé Orientační sporty Písek a Oddíl OB Kotlářka na sobotní krátké a nedělní klasické trati. Centrum závodů bylo po oba dny na louce u obce Paseky. Po oba dva dny se běželo ve smíšeném lese podhorského charakteru s hustou sítí cest. Les byl porostově rozmanitý od rychlého bukového lesa přes jehličnaté lesy s travnatým podrostem či spadanými větvemi, hustníky všech odstínů zelené až po zarostlé paseky. Mapy na oba dny připravili Jan Drbal, Jiří Vištejn, Martin Málek, Petr Bečvář a Otto Hartvich.

Sobotní krátkou trať postavili na mapě Paseky Radim Hošek a Vojtěch Blažek. Za vedra se na trati žen nejvíce dařilo Janě Benešové (CTB), která za sebou nechala o více než tři minuty druhou Kláru Nechanickou (TBM) a o čtyři a půl minuty třetí Kateřinu Blažkovou (SJH). Na trati mužů jasně dominoval Pavel Brlica (ZBM), druhý Jiří Vištejn (LPM) na něj ztratil 2:33 min., třetí Matěj Kamenický (LPU) ještě o 10 sekund více.

Nedělní klasiku postavila Marie Pospíšilová (mapa Matka). Běželo se opět za vysilujícího horka. V ženách stejně jako v sobotu vyhrála Jana Benešová (CTB), druhá Jana Semrádová (CHC) na ní ztratila 2:40 min., třetí skončila Martina Bochenková (DKP) s odstupem tří minut. V mužích po celou trať vedl Matěj Kamenický (LPU), po jeho chybě v závěru se mu přiblížil sobotní vítěz Pavel Brlica (ZBM), jeho ztráta v cíli pak byla 54 sekund, třetí Petr Horvát (TBM) ztratil na vítěze skoro 14 minut.

Informace najdete na webu závodu.

Morava

První dva závody ŽB-Morava uspořídal spolu s žebříčky Moravskoslezského kraje SK ve Vrbně pod Pradědem. Centrem byl Autocamp Dolina v Ludvíkově. Mapu na oba dny (v sobotu byla krátká trať, v neděli trať klasická) připravil Petr Matula. Šest stovek závodníků běželo oba závody za velkého tepla v kopcovitém terénu s malou sítí komunikací, ale velkou hustotou kamenů, srázů, skal. Terén byl většinou velmi dobře průběžný, místy byly náletové porosty listnatých stromů.

Krátkou trať postavil Milan Binčík. Na trati žen byla nejlepší Tereza Odehnalová (ZBM), minutovou ztrátu měla druhá Zdenka Kozáková (TBM), třetí Michaela Dittrichová (LCE) ztratila více jak šest a půl minuty. V mužích byl první Osvald Kozák (TBM), minutu a půl ztráty měl druhý Filip Hadač (AOP), ještě o minutu pomalejší byl třetí Marek Schuster (SSU).

Stavitelem fyzicky náročných tratí nedělní klasiky byl Richard Klech. V ženách bylo na prvních dvou místech stejné pořadí jako v sobotu, vyhrála Tereza Odehnalová (ZBM), která za sebou nechala o tři minuty Zdenku Kozákovou (TBM), třetí Teresa Mrózek (SIT) měla ztrátu přes osm minut. V mužích s obrovským náskokem vyhrál Osvald Kozák (TBM), druhý Martin Melecký (SSU) na něj ztratil přes děvet minut, třetí Stanislav Mokrý (ZBM) přes 13 minut.

Výsledky jsou na stránkách závodů v IS ORIS.


« zpět