O víkendu béčkové žebříčky v Čechách

26.5.2021 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

O víkendu béčkové žebříčky v Čechách

O víkendu začínají béčkové žebříčky v Čechách (na Moravě byl dvojzávod ve Vrbně pod Pradědem odložen).

Všechny závody se uskuteční za dodržení covidových nařízení (prokázání testů, očkování, onemocnění, na jednom místě nebude ve stejném čase a místě více než 100 lidí, roztažení startu do pěti hodin, atd.).

Dva závody žebříčku B-Čechy východ (v sobotu je klasická trať, v neděli krátká trať) pořádá ve Vysoké u Holic OK Lokomotiva Pardubice. Sobotní závod postavil Petr Zvěřina na mapě U tří pánů, kterou připravil Jan Potštejnský. Nedělní krátkou trať připravil Petr Fencl na mapě Blanická stráň (autoři Jan Potštejnský a Radek Novotný). Oba závody se poběží v převážně rovinatém terénu s mírným převýšením a terénními detaily, kde je řada porostových detailů a hustá síť komunikací. Na oba závody je přihlášeno sedm stovek závodníků. Web obou závodů je zde.

Nedělní krátkou trať žebříčku B-Čechy západ připravil (na poslední chvíli) Tatran Jablonec nad Nisou. Téměř osm stovek závodníků uvítá Ski Areál Dobrá Voda v Jablonci nad Nisou. Poběží se na mapě Dobrá Voda 2021, kterou připravil Jan Picek. Tratě postavili Martinové Posseltovi v horském lese s kameny, skalkami a kupkami, místy jsou hustníky, v prostoru je středně hustá síť cest. O závod byl velký zájem, ale mohou startovat pouze závodníci přihlášení do žebříčku B-Čechy západ a registrovaní závodníci z klubů Ještědské oblasti; ostatní mají možnost se zúčastnit měřeného tréninku, který pořadatelé připravili. Stránku závodu v IS ORIS najdete tady.


« zpět