Nominačky na Světový pohár v Norsku

28.3.2023 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Nominačky na Světový pohár v Norsku

První dubnový víkend proběhnou nominační závody na první část letošního Světového poháru v orientačním běhu, která se uskuteční na konci dubna v Norsku.

V sobotu je na pořadu krátká trať v Ejpovicích, nominačky se poběží na před první etapou Czech O-tour (start nominaček je dvě hodiny před startem COT). Poběží se ve středně kopcovitém terénu s mnoha terénními tvary různého původu; v celém závodním prostoru převažuje borový les, který je velmi dobře průběžný, prakticky bez sezónního podrostu.

Klasická trať se poběží v neděli v okolí Tisu u Blatna, kde závodníky čeká smíšený, mírně kopcovitý les s velkým množstvím situačních detailů (balvany, srázy, porostové detaily), kde je dobrá průběžnost.

Přihlášení jsou naši nejlepší. Společně s dospělými poběží oba závody i juniorská reprezentace (klasiku na zkrácené trati).

Cílem nominace je nominovat závodníky, kteří mají šanci bojovat o čelní příčky na individuálních tratích a v závodě štafet být platnými členy v první štafety, nebo předpoklad startu na MS 2023. Tým případně doplnit o závodníky s perspektivou dobrých výsledků v lesních disciplínách v následujících letech. Předpokládaný počet nominovaných je 7 žen a 7 mužů. Nominaci získají nejlepší žena a muž v nominačním závodě na krátké trati a také nejlepší žena a muž v nominačním závodě na klasické trati, dále pak první dvě ženy a dva muži žebříčku z obou závodů (bodováno systémem: 1. místo = 8b až 8. místo = 1b; vítězové se do žebříčku započítávají, ale příp. nominace se posouvá na další závodníky za nimi; v případě rovnosti bodů rozhoduje lepší nejlepší výsledek na jedné z tratí; divoké karty udělí realizační tým na základě nominačních závodů a přechozího působení na mezinárodní scéně v případě splnění jedné z následujících podmínek: závodník má kapacitu získat body do SP, šanci startu na MS 2023, nebo má potenciál výborných výsledků pro další sezóny.


« zpět