Na Rejvízu se jelo M ČR na krátké trati

29.1.2017 Milan Venhoda Převzato z Sekce LOB

Na Rejvízu se jelo M ČR na krátké trati

Na Rejvízu se  jelo Mistrovství ČR na krátké trati. V hlavních kategoriích získali tituly Helena Randáková (VRL) a Petr Horvát (SSU).

Sněhové podmínky v Jeseníkách sice nejsou ideální, ale přesto se pořadatelům ze Zlatých Hor podařilo připravit regulérní závody. Na louce okolo centra závodů na Rejvízu bylo sněhu málo (vyfoukaná místa a lezly krtince), v lese to již bylo o něco lepší, zadní louky na druhém konci závodního prostoru byly naopak vysněžené velice dobře. V hustší síti stop na loukách bylo potřeba pečlivě mapovat, naopak na dlouhých lesních cestách bylo třeba jet rychle. Díky nízké sněhové pokrývce se na některých místech přebíhalo (třeba na sobotní mužské trati dvakrát téměř 300 m a bylo to rozhodující pro dobrý výsledek) a na loukách a občas i v lese se zkracovalo.

V sobotu bylo na programu Mistrovství ČR na krátké trati. Mezi muži byl nejrychlejší Petr Horvát (SSU), který i přes půlminutovou chybku v závěru měl na druhého Lacigu v cíli téměř minutový náskok, třetí dojel po nemoci se zotavující Jakub Škoda. V ženách nenašla přemožitelku Helena Randáková (VRL), minutu za ní na druhém místě skončila Kristýna Kolínová, o další 19 vteřin zpět byla třetí Lenka Mechlová. V D17 získala titul Kuchařová (SJC), v D20 Firešová  (ZBM), v H17 Hasman (VPM) a v H20 Starý (VRL).

Pro nedělní pohárovou klasiku byl závodní prostor rozšířen ve východní části a právě zde byly připraveny zajímavé volby postupů. Tratě byly pro nejdelší kategorie sice o něco kratší než by podle pravidel měly být, ale to až tolik nevadilo. V dámské elitě zvítězila opět Helena Randáková, v mužích byl tentokráte rychlejší Radek Laciga o 6 vteřin před Petrem Horvátem.

Novinkou v letošní sezóně je, že se Český pohár a Žebříček A a B počítá a zobrazuje přímo v ORISu, již tam můžete najít první průběžné výsledky

Po víkendových závodech byla uzavřena nominace na Mistrovství světa juniorů a ME dorostu, které se koná 6.-12.2. ve finské Imatře. Reprezentovat na MSJ budou: Markéta Firešová, Veronika Kubínová, Vojtěch Bartoš, Ondřej Hlaváč a Ondra Starý. Na ME dorosu byli nominováni: Anežka Hlaváčová, Rozálie Kuchařová, Regina Tokárová, Ondřej Hasman, Jan Hašek a Josef Nagy.

 

  • D17
  • H17
  • D20
  • H20
  • D21

« zpět