Mistrovství světa, MSJ a MED začíná

22.2.2021 Milan Venhoda Převzato z Sekce LOB

Mistrovství světa, MSJ a MED začíná

Tento týden se v estonském Kääriku koná letošní největší a nejdůležitější mezinárodní akce LOB. Český tým odjel do Estonska v sobotu, již je na místě a testuje lyže.

Centrum všech závodů je ve sportovním centru Kääriku, asi 10 km od Otepää. Ze zdejšího lyžařského stadionu se pojedou všechny disciplíny.

Program začíná ve středu 24.2. sprintem - v 10:30 místního času odstartují ženy, v 11:00 muži, ve 12:00 juniorské kategorie a v 12:35 dorost (oproti ČR je posun o 1 h)

Dále je na programu: ve čtvrtek 25.2. stíhačka (dospělí), resp. klasika (dorost a junioři), v sobotu 27.2. všichni pojedou middle a program šampionátu bude zakončen v neděli 28.2. štafetami (junioři a dorost klasické tříčlenné štafety, dospěli sprintové štafety dvojic).

Přihlášeno je celkem 240 závodníků ze 17 zemí: 40 žen, 59 mužů, v juniorských i dorosteneckých kategoriích pak vždy více než 30 závodníků.

Dosud na místě mrzlo, nicméně na zbytek týdne má být dle předpovědi počasí zataženo a lehce nad nulou.

Terén je kopcovatý (výškový rozdíl až 80 metrů, souvislé stoupání pak až 50 metrů), mezi jednotlivými kopci pak rovinatější plochy bažin a pastvin. Zdejší lyžařské tratě jsou považovány za jedny z nejtěžších v Estonsku. Pro závody bylo připraveno 137 km stop, z toho 58% (79 km) je úzkých skůtrových, zbytek jsou široké a velmi široké rolbové trasy. Částečnou představu o terénu dá i stará LOB mapa

Závody bude možné sledovat on-line na stánce IOF Live, GPS tracking však bude jen pro kategorie dospělých.  


« zpět