Medailová bilance roku 2021

23.12.2021 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

O-sezóna 2021 je u konce. Můžeme si udělat rekapitulaci medailové úspěšnosti jednotlivců a klubů na letošních českých šampionátech v orientačním běhu.

V roce 2021 se konalo sedm českých mistrovství v orientačním běhu  (noční OB, sprint, krátká trať, klasická trať, štafety, sprintové štafety a kluby).

Nejúspěšnějším závodníkem na domácí scéně v individuálních závodech byla mladší dorostenka Lea Martanová (na fotografii). Mezi kluby vybojovali nejvíce medailí závodníci TJ Turnov.

Jednotlivci: Lea Martanová

V tabulce je přehled úspěšnosti jednotlivých závodníků na individuálních šampionátech (noční, krátká trať, klasická trať a sprint). Lea Martanová získala medaili ve všech čtyřech šampionátech, získala jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Dvě zlaté medaile vybojovalo šest závodníků - Tomáš Křivda (H21), Denisa Kosová (D21), Lukáš Richtr (H20), Lucie Semíková (D20), Anna Karlová (D18) a Daniel Bolehovský (H16).

Na českých šampionátech vybojovalo medaile v roce 2021 celkem 63 závodníků.

Kluby: 20 medailí pro TJ Turnov

V tabulce je pořadí klubů podle získaných medailí ze všech Mistrovství ČR (noční, sprint, krátká trať, klasická trať, sprintové štafety, štafety, družstva); zahrnuty jsou všechny mistrovské kategorie, tj. D16, D18, D20, D21, H16, H18, H20 a H21. Pořadí je řazeno dle "olympijských zvyklostí", kdy o pořadí klubů nerozhoduje počet medailí, ale jejich hodnota. Medaile získali závodníci z 21 klubů.