Medailová bilance roku 2020

6.11.2020 Petr Klimpl Převzato z ČSOS

Zkrácená domácí o-sezóna 2020 skončila. Zde je rekapitulace medailové úspěšnosti jednotlivců a klubů na letošních českých šampionátech v orientačním běhu.

V roce 2020 se konalo jen pět českých mistrovství v orientačním běhu (sprint, sprintové štafety, klasická trať, štafety a krátká trať), když neproběhl šampionát v nočním OB a mistrovství ČR klubů.

Nejúspěšnějším závodníkem na domácí scéně v individuálních závodech byl junior Martin Roudný (na fotografii). Mezi kluby kralovali závodníci OK 99 Hradec Králové.

Jednotlivci: Martin Roudný

V tabulce je přehled úspěšnosti jednotlivých závodníků na individuálních šampionátech (sprint, klasická trať a krátká trať). Martin Roudný vyhrál všechny tři závody. Tři medaile získali i juniorka Jana Peterová (dvě zlata a stříbro) a starší dorostenec Jakub Chaloupský (dvě zlata a bronz). Velmi úspěsná byla v ženách Denisa Kosová, která vyhrála obě mistrovství, v kterých běžela (ve sprintu z důvodu znalosti terénu nestartovala).

Na českých šampionátech vybojovalo medaile v roce 2020 celkem 52 závodníků.

Kluby: Osm zlatých pro OK 99 Hradec Králové

V tabulce je pořadí klubů podle získaných medailí ze všech Mistrovství ČR (sprint, sprintové štafety, klasická trať, štafety, krátká trať); zahrnuty jsou všechny mistrovské kategorie, tj. D16, D18, D20, D21, H16, H18, H20 a H21. Pořadí je řazeno dle "olympijských zvyklostí", kdy o pořadí klubů nerozhoduje počet medailí, ale jejich hodnota. Medaile získali závodníci z 27 klubů.