Medaile ve sprintu na ME si rozebralo Rusko

22.1.2022 Milan Venhoda Převzato z Sekce LOB

V úvodním sprintu na ME v bulharském Chepelare zajel výborně Petr Horvát - 13. místo. Všechny medaile putují do Ruska. Nedělní závod sprintových štafet je kvůli silnému větru a mrazu zrušen. 

Úvodní závod ME ve sprintu se jel za chladného (-10 C) a větrného počasí. Prakticky celý závod byl postavený pouze na skůtrových stopách, jednalo se mapově těžký závod se skandinávským charakterem. Zásadní tedy bylo neudělat mapovou chybu, což se mnoha závodníkům nepodařilo, chybovalo se opravdu hodně.

V mužích začal výborně Nor Baklid, ale hodně se zamotal při postupu na K3 a to jej z boje o přední místa vyřadilo. V úvodu se na čele pohyboval Rus Gorlanov, nicméně lepším postupem na K5 zleva se na něj dotáhl Kisilev, dostal se do čela a postupně svůj náskok zvyšoval až do cíle a s přehledem zvítězil. Stříbro získal nestárnoucí Khrenikov, bronz uhájil Gorlanov. Na dalších pozicích se po celou dobu závodu pohybovali domácí Belomazev a Švýcar Schnyder, o pár vteřin rychlejší byl v cíli nakonec 4. Belomazev, dále 5. Schnyder. Výborně jel po celou dobu Petr Horvát, který se soustředěným výkonem probojoval na konečné výborné 13. místo (+1:48) Solidně jeli i Jakub Škoda a Radek Laciga, druhý z nich však na K10 udělal chybku a v cíli tak byl lepší na 26. místě Škoda (+3:42), za ním 29. Laciga (+4:26). Další z českých závodníků Nagy začal sice velmi dobře ale na postupu na K4 dosti váhal a ani pak se zcela nevyvaroval chyb a dojel na 35. místě (+5:54), dále skončili 43. Bartoš a 49. Hašek

Mezi ženami ruskou hegemonii v popředí výsledkové listiny narušila pouze Estonka Daisy Kudre, rozdíly však byly minimální. Zlato získala Marina Viatkina, sekundu za ní byla druhá Olesia Riazanova, třetí Tatiana Oborina byla jen o 5 sekund pomalejší. Čtvrtá skončila estonská mistryně světa Daisy Kudre (+0:12, na K9 byla ještě na průběžném vedoucím místě), dále 5. Alena Trapeznikova, 6. Mariya Kechkina. Naše dvojice mladých závodnic sbírala zkušenosti mezi světovou elitou a dojely v tomto pořadí: 34. Anežka Hlaváčová, 45. Tereza Chrástová.

Stránka s kompletními odkazy: výsledky, mezičasy, GPS tracking, videozáznam.

 

 


« zpět