Lucie Semíková vyhrála klasiku na JEC

2.10.2022 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Lucie Semíková si odnesla vítězství v závodě na klasické trati, kterou pokračoval Juniorský evropský pohár v Německu.

Klasická trať se běžela v prostoru kolem skalního hradu „Regenstein“ (prostor měl dvě části: jižní oblast tvořil převážně listnatý les, který byl kopcovitý s velkými i menšími skalní stěny a kameny z pískovce; severní oblast byla rovinatá s dunami, kde byl borový les; rozdílná byla i průchodnost obou částí od rychlého vysokého lesa přes menší průběžné houštiny až po ostružinové oblasti.

V juniorkách skvěle zaběhla Lucie Semíková, která pokořila všechny své soupeřky a odnesla si vítězství. V juniorech se nikdo se českých závodníků neprosadil do TOP 10, Jakub Chaloupský obsadil 15. místo.

V W18 obsadila Michaela Novotná osmou příčku, Kristýna Matyášová byla 12. V M18 jsme měli v první desítce dva zástupce - Jiří Donda skončil osmý a Jan Strýček desátý.