Další oblastní závody

2.10.2023 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Další oblastní závody

Na víkend na přelomu září a října bylo připraveno pět oblastních závodů.

Sobota

Závod Ještědské oblasti na krátké trati uspořádal OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou s centrem u spodní stanice lyžařského vleku v obci Nová Ves nad Nisou. Více než šest stovek závodníků čekal jizerskohorský až skandinávský terén, který byl méně členitý, ale kde byl četný výskyt kamenů a kupek, místy byl velmi podmáčený, místy byly pozůstatky povrchové těžby, středně hustá síť cest, částečně těžká podložka (borůvčí, kameny). Šlo o prostor, kde se v roce 2022 běželo Mistrovství ČR na krátké trati, byla použita mapa z toho šampionátu, kterou mapovali Robert Miček, Jan Picek, Jan Potštejnský, Zdeněk Sokolář a Petr Uher. Tratě postavil David Pustai. Výsledky byly dost těsné. V ženách vyhrála Martina Matějů (PGP) o osm sekund před Ivetou Šístkovou (LPU), třetí Ivana Fujáčková (SJC) měla ztrátu půl minuty. Na trati mužů vyhrál Matouš Fürst (DOK) o půl minuty před Janem Šedivým (PGP), třetí Filip Wolf (TUR) měl ztrátou necelou minutu.

15. kolo Východočeského poháru přivítalo na startu přes pět stovek závodníků. Krátkou trať uspořádal oddíl orientačního běhu TJ Lokomotiva Trutnov s centrem v Rudníku. Tratě postavil Tomáš Leštínský na mapě Pastvina ve zvlněném podhorském lese s lokálním výskytem mikroreliéfu, kde byly četné hustníky a paseky s různou průběžností, vzrostlý les hodně podrostlý kopřivami a ostružinami, hustá síť komunikací. V ženách vyhrála Pavla Udržalová (LPU) o necelé tři minuty před Zuzanou Novákovou (NPA), přes pět minut ztráty měla třetí Lucie Vítková (PHK). V mužích byl nejlepší Matěj Hrouda (JIL), necelou minutu za ním byl dorostenec Matej Třešňák (JIL), třetí David Hepner (SHK) měl ztrátu necelých pět minut.

Krátká trať Hanáckého žebříčku proběhla v prostoru mezi obcemi Ptenský Dvorek a Suchdol. Pořadatelé z Tělocvičné jednoty Sokol Ptení připravili mapu U Františka (mapovali Pavel Grulich, Petr Hynek a Karel Kratochvíl). Tratě pro téměř 400 závodníků postavil Peter Hynek v mírně kopcovitém terénu s četným podrostem, kde byla hustá síť komunikací a který byl porostově hodně pestrý. V ženách s velkým náskokem vyhrála Hana Hlavová (TBM) před Radkou Vernerovou (VBM) a Zuzanu Růžičkovou (VBM). V mužích to byla daleko těsnější, vyhrál Jakub Zimmermann (TBM) o necelou minutu před Jiřím Otrusinou (JPV) a o minutu a půl před Danielem Tomankem (KSU).

Neděle

Na klasické trati žebříčku Středočeské a Pražské oblasti startovalo přes pět set závodníků. Pořadatelé ze Sportovního klubu orientačního běhu v Roudnici nad Labem měli centrum na loukách nad Úštěkem. Běželo se na mapě Ptačí důl (mapoval Petr Uher, revize Pavel Simr) v terénu, kde byla hluboká a prudká údolí s vrstvou pískovcových skal a náhorní plošiny. Terén byl převážně velmi dobře průběžný, nicméně zejména v údolních oblastech byly hustníky opravdu husté. Tratě postavil Petr Buk. Na trati žen byla jasně nejlepší Barbora Baldrianová (VSP) před Němkou Hankou Straube a Monikou Rollier (PHK). V mužích s velkým náskokem vyhrál německý závodník Wieland Kundisch, druhý byl Josef Zátka (PVP) a třetí Ctibor Sysel (PGP).

Klasickou trať Ještědského žebříčku uspořádal stejně jako v sobotu OOB TJ Tatran Janonec nad Nisou v Nové Vsi nad Nisou. Centrum, mapa, terén - to bylo stejné jako v sobotu, tratě pro 450 závodníků postavil Jan Balogh. V ženách dominovala Kamila Gregorová (SJH), která vyhrála jasně před Ivou Rufferovou (TUR) a Kristýnou Kolínovou (DKP). Také závod mužů měl jasného vítěze, Robert Heczko (VLI) vyhrál téměř o pět minut před Tomášem Thořem (TUR) a o pět a půl minuty před Vojtěchem Illnerem (DKP).

Výsledky závodů najdete v IS ORIS.


« zpět