Českým šampionátům vládli Křivda a Chaloupský

20.11.2022 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Českým šampionátům vládli Křivda a Chaloupský

Tradiční rekapitulace medailové úspěšnosti jednotlivců na letošních českých šampionátech v orientačním běhu. Nejúspěšnější byli Tomáš Křivda a Jakub Chaloupský, mezi kluby pak OK 99 Hradec Králové.

Jednotlivci

V roce 2022 se konaly čtyři česká mistrovství v orientačním běhu jednotlivců (noční OB, sprint, krátká trať a klasická trať).

Nejúspěšnějšími závodníky na domácí scéně v individuálních závodech byli se stoprocentní úspěšností Tomáš Křivda (H21) a Jakub Chaloupský (H20), kteří získali  zlaté medaile na všech  čtyřech závodech (Chaloupský navíc přidal ještě dvě zlata ve štafetě a v klubech). Na všech čtyřech šampionátech byla medailově úspěšná i dorostenka Michaela Novotná s bilancí 3 zlata a 1 stříbro a také Adéla Finstrlová (D21), která vybojovala jednu stříbrnou a tři bronzové medaile.

Na českých šampionátech vybojovalo medaile v roce 2022 celkem 56 závodníků, 97 medailí si rozdělil závodníci z nezvykle vysokého počtu klubů - cenný kov získali borci z 31 klubů.

V kategorii H16 se na stupních vítězů vystřídalo celkem 10 závodníků, naopak v ženách se o medaile podělilo jen pět závodnic.

Jméno

Klub

Kat.

Z

S

B

Celkem

Křivda Tomáš CHC H21 4 0 0 4
Chaloupský Jakub PHK H20 4 0 0 4
Novotná Michaela TUR D18 3 1 0 4
Kučera Tomáš ZBM H16 3 0 0 3
Horčičková Vendula LCE D21 2 1 0 3
Strýček Jan PBM H18 2 1 0 3
Dittrichová Michaela LCE D20 2 0 0 2
Škáchová Viktorie DKP D16 1 2 0 3
Kosová Denisa PHK D21 1 2 0 3
Dittrichová Lucie SKM D18 1 1 1 3
Mulíčková Markéta TBM D20 1 1 1 3

Další závodníci získali medailí méně.

 

Kluby

V tabulce je pořadí klubů podle získaných medailí ze všech Mistrovství ČR (noční, sprint, krátká trať, klasická trať, sprintové štafety, štafety, družstva); zahrnuty jsou všechny mistrovské kategorie, tj. D16, D18, D20, D21, H16, H18, H20 a H21. Pořadí je řazeno dle "olympijských zvyklostí", kdy o pořadí klubů nerozhoduje počet medailí, ale jejich hodnota. Medaile získali závodníci z 31 klubů.

Poř Klub Z S B Celkem
1. PHK 8 4 0 12
2. TUR 6 6 3 15
3. LCE 5 4 2 11
4. CHC 4 0 0 4
5. ZBM 3 5 8 16
6. PBM 3 1 2 6
7. TBM 2 2 3 7
8. LPU 1 3 4 8
9. AOP 1 2 3 6
10. DKP 1 2 1 4
11. SKM 1 1 1 3
12. ONO 1 1 0 2
12. RBK 1 1 0 2
14. SSU 1 0 1 2
15. DOR 1 0 0 1
15. LLI 1 0 0 1
17. VSP 0 3 0 3
18. JIL 0 1 1 2
18. JJN 0 1 1 2
20. ROU 0 1 0 1
20. UOL 0 1 0 1
20. VLI 0 1 0 1
23. ZTC 0  0 2 2
24. TAP  0  0  1 1
 24.   HOR  0  0  1 1
24.  CHA  0  0  1 1
 24.   KAM  0  0  1 1
24.  SHK  0  0  1 1
24.  STA  0  0  1 1
24.  TJN  0  0  1 1
24.  VRL  0  0  1 1

 


 


« zpět