Cena východních Čech

24.8.2022 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Cena východních Čech

Cena východních Čech - to je nejdéle pravidelně pořádáný vícedenní závod v České republice.

Letošní 35. ročník pořádá OK Lokomotiva Pardubice (původně měl závod pořádat OK 99 Hradec Králové, ale soustřeďuje se na kvalitní uspořádání říjnového Mistrovství a Veteraniády ČR štafet a klubů).

Pardubičtí pořadatelé pozvali závodníky do lesů u Horního Jelení (lesní komplex mezi Vysokou u Holic, Jaroslavi, Rzy, Dobříkovem a Horním Jelení). Centrem je Vysoká u Holic. Poběží se tradičně tři etapy - v pátek odpoledne krátká trať, v sobotu klasika a v neděěli zkrácená klasika s intervalovým startem.

Po všechny tři dny jsou tratě postaveny v převážně rovinatém terénu jen s mírným převýšením, kde jsou terénní detaily, ale i řada porostových detailů a hustá síť komunikací. Mapy připravili Jan Potštejnský a Radek Novotný. Páteční krátkou trať připravil Vladimír Lučan, sobotní klasiku Jan Žák a nedělní zkrácenou trať Jan Žák. Na startu bude necelých 900 závodníků.

V ženách je hlavní favoritkou medailistka z letošního ME Adéla Indráková, jejími hlavními soupeřkami by měly být Tereza Čechová, Martina Jirčáková, Kamila Gregorová, Klára Nechanická či Zuzana Jedličková. Ve vyrovnaném startovním poli mužů patří k hlavním favoritům Petr Horvát a Ondřej Jílek.

Stránky závodu najdete http://lpu.cz/cvc22


« zpět