Celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu se blíží

20.5.2022 Matěj Burda Převzato z Sekce OB

Celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu se blíží

Letošní červen připravil pro mladé závodníky z celé republiky pořádnou porci závodů.

Po Republikovém festivalu žactva (3.—5. června), o kterém jsme informovali v článku zde, jako druhá akce v pořadí bude Celostátní finále přeboru škol ročníku 2021/22.

Závod je naplánován do Prostějova a původně se měl uskutečnit již v roce 2020 (poté 2021), po oba roky však byl odložen kvůli pandemii Covid-19. Nicméně v letošním roce, a to konkrétně v úterý 7.června by však již vše mělo proběhnout podle plánu. Na startu očekáváme zhruba 350 závodníků – žáků a studentů z celého Česka, soutěžit se bude v klasických 6 kategoriích jednotlivců a zároveň dvou týmových soutěžích. Důležitou informací je to, že ražení bude klasickým (kontaktním) způsobem. Tento způsob jsme zvolili po důkladné konzultaci s vícero, do školních závodů zainteresovanými, lidmi.

Mapu pro závod připravil Zdeněk Rajnošek, bude v měřítku 1 : 4 000 ve sprintovém mapovém klíči, nicméně tratě, které připravuje Dušan Vystavěl, budou samozřejmě delší, než na klasickém sprintu. Závodníci postupně vystřídají různorodý terén – od vilové zástavby, přes paneláková sídliště, sportovní areály až po lesopark v okolí říčky Hloučely.

„V letošním roce akci sice nepodporuje Asociace školních sportovních klubů, ale naopak se nám poprvé v historii podařilo získat záštitu předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala. A akce by to měla být na opravdu dobré úrovni. Moderovat by měl Petr Kubásek a mezi hosty šampionátu by se měl objevit i bývalý vynikající tenisový reprezentant Jiří Novák (v minulosti číslo 5 v žebříčku ATP),“ upřesňuje Dušan Vystavěl, který je zároveň ředitelem závodů.  

Pro vzdálené účastníky (kteří o to požádají) pořadatel zajistí nouzové ubytování ve vlastním spacáku v tělocvičně a rovněž dopravu z/do Olomouce.

 


« zpět