Béčkové žebříčky ve všech regionech

16.6.2021 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Béčkové žebříčky ve všech regionech

Na víkend jsou naplánovány ve všech třech regionech závody žebříčků B.

Čechy-západ 

Sobotní krátká trať a nedělní klasika jsou současně závody žebříčku Pražské a Středočeské oblasti. Pořadatelé z SKOB Slaný přivítají na startu osm stovek závodníků. Centrem závodu je po oba dny louka za Velkým Bílichovským rybníkem. Na sobotu je připravena mapa Bílichov, kterou připravili Milan Borovička a Zdeněk Švec, v neděli se poběží na mapě Smradovna (Roman Horký, Milan Borovička a Zdeněk Švec). Stavitel obou závodů Jan Hanák připravil tratě v terénu, kde jsou prudké členité opukové svahy (dvě hluboká údolí) s terénními detaily, náhorní plošina s vegetačními detaily; hustá síť cest. Všude je smíšený les s různorodou průběžností, místy bukové nálety, žádné plošné kůrovcové paseky. Web závodu je zde.

Čechy-východ 

Necelých pět set závodníků uvítají pořadatelé Orientační sporty Písek a Oddíl OB Kotlářka na sobotní krátké a nedělní klasické trati. Po oba dva dny se poběží ve smíšeném lese podhorského charakteru s hustou sítí cest. Les je porostově rozmanitý od rychlého bukového lesa přes jehličnaté lesy s travnatým podrostem či spadanými větvemi, hustníky všech odstínů zelené až po zarostlé paseky. Mapy na oba dny připravili Jan Drbal, Jiří Vištejn, Martin Málek, Petr Bečvář a Otto Hartvich. Sobotní krátkou trať postavili na mapě Paseky Radim Hošek a Vojtěch Blažek, nedělní klasiku pak Marie Pospíšilová (mapa Matka). Centrum závodu je po oba dny na mapě Paseky. Informace najdete na webu závodu (jsou tam i pohledy stavitelů tratí a hlavních rozhodčích).

Morava

První dva závody ŽB-Morava připravuje spolu s žebříčky Moravskoslezského kraje SK ve Vrbně pod Pradědem. Centrem je Autocamp Dolina v Ludvíkově. Mapu na oba dny (v sobotu je krátká trať, v neděli trať klasická) připravil Petr Matula. Šest stovek závodníků poběží oba závody v kopcovitém terénu s malou sítí komunikací, ale velkou hustotou kamenů, srázů, skal. Terén je většinou velmi dobře průběžný, místy jsou náletové porosty listnatých stromů. Krátkou trať postavil Milan Binčík, klasiku Richard Klech. Informace jsou na stránkách závodů v IS ORIS.


« zpět