3-denní závody O-požáry

3.7.2022 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

3-denní závody O-požáry

OK Kamenice připravil na sváteční dny 3-denní závody O-požáry.

Rozsáhlý lesní komplex Hornopožárského polesí byl v roce 2021 dějištěm českého šampionátu na klasické trati. Les je tvořen smrkovo-bukovo-modřínovou dřevinou. Severní a centrální část závodního prostoru je rovinatá až mírně zvlněná, porostově velmi pestrá, na mnoha místech plochy hustého lesa s různě sníženou průchodností. Jižní, západní a východní část prostoru je tvořena svahy (místy prudkými) s množstvím žulových kamenů, balvanů a menších skalek včetně několika starých žulových lomů. Lokální pozůstatky zlatokopecké činnosti. Středně hustá síť komunikací. Intenzivní odtěžování kůrovcové kalamity (mnoho nových velkých pasek). A právě tam pozvali pořadatelé z OK Kamenice na červencové svátky na své 3-denní závody.

Centrem bude louka u obce Kamenný Přívoz. Na závodníky čekají 3 etapy, všechny s intervaloým startem.

V pondělí odpoledne se běží krátká trať (stavitel tratí Boris Navrátil), v úterý klasická trať (stavitelka Kristýna Hlubučková) a ve středu zkrácená trať, kterou staví Jakub Glonek. Mapy připravil Roman Horký. A na úterní odpoledne je připraven doprovodný závod ve SMIKu.

Na startu bude necelých tři sta závodníků. V ženách by o celkové vítězství měly bojovat především Jana Peterová a Eliška Sieglová, v mužích je pole favoritů o trochu širší - Miloš Nykodým, Tomáš Janovský, Ladislav Semrád či Martin Roudný.

Web závodu najdete zde.


« zpět