20. ročník Grand prix Silesia

14.7.2021 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

20. ročník Grand prix Silesia

Jubilejní 20. ročník Grand prix Silesia proběhne na konci tohoto týdne.

Letošní Grand prix Silesia je třídenní čtyřetapový závod. Zpočátku o závod nebyl velký zájem, byly přihlášeny necelé dvě stovky závodníků, po zrušení H.S.H. Vysočina cupu se ale počet přihlášených zvednul na čtyři stovky.

Pořadatelé z klubu Orientační Běh Opava připravili na pátek odpoledne krátkou trať (stavba tratí Tomáš Kovalčík), v sobotu se běží dvě krátké tratě, dopolední připravil Tomáš Borunský a odpolední Evžen Kostka, na závěr v neděli bude zkrácená klasika s intervalovýcm startem (stavitel Tomáš Holas). Poběží se na mapách, které připravil Bob Háj, v mírně kopcovitém terénu se spoustou porostových tvarů (neagresivní podrost); kde je nepravidelná siť cest (většinou nevýrazných), na mnoha místech je snížená viditelnost. První dvě etapy mají centrum na louce na jižním okraji obce Jakubčovice, další dvě etapy pak u obce Hlubočec.

V ženách by o vítězství měly bojovat Iva Kavánková, Iva Košárková a Pavlína Rychlá, v mužích pak Roman Zbranek, Filip Adámek, Radim Kligl či Pavel Rychlý.

Další informace najdete na webu závodu.


« zpět