První závody budou příští víkend pro všechny kategorie

4.12.2021 Milan Venhoda Převzato z Sekce LOB

Závody LOB plánované na příští víkend 11.-12.12. na německé straně Šumavy se uskuteční pro všechny kategorie, přihlášky posunuty do pondělí 6.12.

Ačkoliv poslední dny panovala velká nejistota ohledně uspořádání závodů, po dohodě s pořadateli nakonec vše bude v původně plánovaném rozsahu jen s drobnými změnami. Zlepšující se epidemická situace v okrese Regen ukončila včera lokální lockdown a závody jsou tak otevřeny pro všechny sportovce. Incidence má zlepšující se trend, je tedy předpoklad, že se situace udrží, přesto nejde vyloučit že účast bude muset být omezena, ale pravděpodobnost tohoto kroku je velmi malá.

Termín přihlášek byl prodloužen do pondělí 6.12.

Sněhová situiace je dobrá (hlavní tratě jsou již upraveny rolbou) a předpověď počasí je z pohledu sněhu optimistická.

Podmínky pro účast jsou 2G+, tedy očkování nebo prodělaná nemoc (platí nad 12 let věku) a k tomu ještě navíc oficiální test - buď PCR (platí 48 hodin) nebo antigenní (platí 24 hod). Pořadatel zajistí možnost antigenního samotestu pod dozorem na místě za cenu asi 4 EUR.

Platí povinnost nosit respirátor i ve venkovním prostředí kromě vlastního závodu. Kompletní covid podmínky (v němčině)

Časový harmonogram: v sobotu bude start až ve 14:00, tak aby jeden test byl platný pro oba závody. V neděli start v 9:30.

Pro kategorie WRE (DH21E) platí zákaz IOF používat fluorové vosky – pro výdej startovních čísel bude vyžadováno podepsané prohlášení (formulář v ORIS)

 

« zpět