Začíná ŽB-Morava, pokračuje Český pohár štafet

19.4.2017 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Začíná ŽB-Morava, pokračuje Český pohár štafet

V Otrokovicích začne v sobotu žebříček B-Morava (je to i Mistrovství Moravy na klasické trati), v neděli tam pokračuje Český pohár štafet (a Česká liga klubů) 3. kolem.

Oba závody pořádá SKOB Zlín, centrem je Kynologický klub Otrokovice. Web obou závodů najdete zde.

Sobotní závod na klasické trati se běží v předhůří Chřibů, kde je smíšený les s převahou listnatého; terén je středně vertikálně a horizontálně členitý; je tam průměrný výskyt cest, většinou dobrá průběžnost s minimem hustníků, část tratí vede přes zvlněné louky a náletově zarostlé sady a pastviny. Mapu Žlutava připravil Bohumil Háj. Stavitelem tratí je Evžen Pekárek, který říká: "Závodníci se mohou těšit na celkem různorodý terén. Vysoký bukový les dalekou viditelností, téměř prostý klacků a větví pod nohama. Louky a pastviny se solitérními ovocnými stromy (pozor na elektrické ohradníky). Zarostlé sady, kde bude záhodno se držet pěšinek a netrefit do zeleného napalmu. No a pro změnu rytmu jsou místy na trati i proklatě zařízlé rýhy či údolí. Mapa je skvělá, Bob Háj odvedl výbornou práci. Zelené v mapě je poskromnu, ale kde ji Bob namaloval, tam opravdu závodník bude muset hodně zpomalit. Do tmavě zelených částí doporučuji nezabloudit. Nejlepší muži budou mít čas 6:30 na km, ženy 7:30. Nejlepší závodnice/ci žebříčku B by měli s přehledem atakovat směrné časy."

Přihlášeno je přes 700 závodníků. K favoritům v ženách patří především závodnice ZBM Magdaléna Tužilová, Barbora Hrušková, Markéta Tesařová, Hana a Jindra Hlavovy, Eva Kabáthová, Kateřina Chromá či Radka Sklenářová (LCE) a Zdenka Kozáková (TBM). V mužích pak Martin Poklop a Marek Schuster (SSU), Roman Zbranek (ASU), Štěpán Zimmermann, Adam Chloupek, Pavel Brlica a Stanislav Mokrý (ZBM), Jiří Valenta (LCE) či Osvald Kozák (TBM).

Pro nedělní štafety vybrali pořadatelé smíšený les, který je více vertikálně a horizontálně členitý, je tam střední až větší výskyt cest a pěšin; část závodu se poběží v náletově zarostlých sadech a především v uměle vytvořeném terénu formou vyplavováním hlíny vodou z doby rozmachu Baťových závodů (tato část je současně přírodní prales). Připravena je mapa Baťov (1:10000, navíc bude dublovaně vložen výřez extrémního detailního terénu v měřítku 1:5000). Tratě staví Jan Šidla.

V přihláškách najdeme jen 135 štafet, také kvalitou je konkurence menší, řada štafet z českých klubů na Moravu nezamíří. V ženách by o vítězství měly bojovat 2-3 štafety ZBM, jejich největšími soupeřkami by měly být týmy LCE a především SHK. V mužích také patří k největším adeptům na stupně vítězů dvě štafety ZBM, dále štafeta LCE, velmi silné týmy mají i SHK a ASU. V dorostu by měli o vítězství bojovat kluci ze ZBM, STE a KSU a děvčata ze ZBM, SHK a TBM.

 

 

 


« zpět