Veteránské MS - Rosecká a Havlík vyhráli sprint

8.8.2016 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

V závodě ve sprintu mistrovství světa veteránů v Tallinu vybojovali čeští závodníci tři medaile, Jaroslav Havlík a Alena Rosecká (foto na stupních vítězů) vyhráli, Alos Láznička přidal bronz.

Prvním závodem byla nedělní kvalifikace sprintu (Kadrioru park). Do A-finále se probojovalo celkem 27 českých závodníků. Nejlépe si vedli Alois Láznička (M80) a Alena Rosecká (W60), kteří své kvalifikace vyhráli.

V pondělí byl finálový závod ve sprintu, , které se běžel v pondělí v uličkách starého Tallinu. A čeští závodníci si vedli dobře, především zásluhou těch dříve narozených vybojovali tři medaile. Alena Rosecká vyhrála W60, Jaroslav Havlík byl první a Alois Láznička třetí v M80.

W65: 12. Ivana Úlehlová

Po dnu volna v úterý se ve středu a ve čtvrtek běží dvě kvalifikace závodu na klasické trati (Kõrvemaa) a po dalším dnu volna je v sobotu finále klasiky (Pikasaare).

Stránky veteránského šampionátu najdete tady.