V Tisu nejlepší Kettner a Kamenický

7.8.2022 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Pětidenní závody v Tisu vyhráli celkově v elitních kategoriích Karolína Kettner a Jeroným Kamenický.

Jediné letošní pětidenní závody 5 EOB Tis 2022 připravil SK Praga na první srpnový týden v okolí Tisu u Blatna. Běžela se 2x krátká trať, 2x klasika a poslední etapa byla zkrácená klasika s hendikepovým startem. Tratě byly postaveny v mírně kopcovitém lese s velkým množstvím situačních detailů (balvany, srázy, porostové detaily), kde byla dobrá průběžnost, středně hustá síť komunikací. Mapy připravil hlavní kartograf Jan Drbal), startovalo necelých 600 závodníků.

První etapou byla krátká trať na mapě Sáhy (stavitel Ctibor Sysel). V elitních kategoriích vyhráli Karolína Kettner a maďarský závodník Ferenc Jónás. V druhé etapě na klasické trati (běžela se na mapě Lidčina skála na tratích, které postavil Rasťo Olhava) vyhrála v ženách opět Karolína Kettner, v mužích byl nejrychlejší Jeroným Kamenický (o 3 sekundy porazil svého bratra Matěje). Třetí etapu (krátkou trať) připravili Jan Šedivý a Tomáš Janovský na mapě Malměřický, v ženách vyhrála Karolína Kamenická, v mužích stejně jako první etapu Ferenc Jónás. Předposlední etapou byla další klasika na mapě Čertovka, kterou připravil Martin Jonáš, v letních kategoriích vyhráli Karolína a Matěj Kameničtí. Do handicapu poslední etapy (tratě postavila na mapě Jelení skok Eliška Sieglová) jako první vyběhli s velkým náskokem Karolína Kettner a Jeroným Kamenický a oba své vedení s přehledem udrželi a celkově vyhráli. V poslední etapě byli nejrychlejší Jakub Glonek a Karolína Kamenická.