V Radvanicích začal žebříček B

7.5.2018 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

V Radvanicích se konaly dva závody ŽB-Čechy východ.

Pořadatelé z OK 99 Hradec Králové připravili tratě jihovýchodně od centra v prostoru Žaltman. Sobotní klasická i nedělní krátká trať se běžely v horském terénu s různými stupni průběžnosti, kde byla středně hustá síť cest, místy kameny a skalky. Stavitelé tratí (v sobotu Jan Petržela, v neděli Jan Kubát a Pavel Kubát) měli k dispozici mapu, kterou připravil Zdeněk Sokolář.

V sobotní fyzicky hodně náročné klasické trati, která se běžela za velkého tepla, startovalo přes 800 závodníků. V ženách vyhrála Martina Zvěřinová (LPU), necelou minutu zpět na druhém místě zůstala Zuzana Jedličková (SHK), třetí Marta Fenclová (LPU) už měla odstup přes 9 minut. V mužích byl nejrychlejší Kuba Dragowski (TUR), přes čtyři minuty zpět zůstal na druhém místě Filip Záveský (LPU), další tři minuty zpět pak byl Petr Zvěřina (LPU).

D21B 6.92 km, 15 kontrol
--------------------------------------------------------------------------------
  6. Hepner David             SHK7601   OK Slavia Hradec Králov  92:12   + 16:56

V neděli na krátké trati byly na startu je čtyři stovky závodníků, běželo se opět za teplého a slunečného počasí. V ženách odvedla Zuzana Jedličková (SHK) Martině Zvěřinové (LPU) sobotní porážku, v cíli byl rozdíl mezi nimi 1:39 min., třetí skončila Tereza Panchártková (LTU), která ale měla ztrátu již přes 7 minut. V mužích zopakoval své sobotní vítězství Kuba Dragowski (TUR), druhé místo obsadil se ztrátou 39 sekund Marek Prášil (SJI), třetí místo obsadila závodník SHK Eduard Šmehlík s odstupem 1:22 min.