V Jeseníkách se bojovalo o moravské body

7.5.2018 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Na Moravě pokračoval žebříček B druhým a třetím kolem.

Pořadatelé z SK Haná orienteering zvolili za centrum louku u Nového Pole u Janovic. Mapy v prostoru, který ještě nikdy nebyl použit pro OB, připravili Petr Mareček a Zdeněk Rajnošek. Běželo se v prostoru, který spadá do CHKO Jeseníky, kde je oblast genofondu, většina prostoru je přírodní les bez lidského zásahu. Šlo o podhorský terén, v západní části byly skály, skalky, kameny, východní část byla rovinatější s velkým množstvím bažin. Tratě sobotní klasiky i nedělní krátké trati postavil Robert Binar.

V sobotu startovalo osm stovek závodníků (bylo to i oblastní závod Moravskoslezského kraje a Hanácké oblasti). Pro vítězství si v ženách doběhla s obrovským náskokem Zdenka Kozáková (TBM), druhá Lucie Staňková (ASU) a třetí Lenka Křečková (ASU) měly ztrátu přes 20 minut. Mezi muži byl nejrychlejší Polák Michal Kalata, necelou půl minutu zpět zůstal Jan Kolárik (TZL), třetí skončil se ztrátou dvě a půl minuty na vítěze Jakub Zimmermann (KON).

D21B 9.00 km, 250 m, 17 kontrol
--------------------------------------------------------------------------------
  6. Horyna Roman             LCE7602 C OOB TJ Slovan Luhačovic  79:05   + 7:43

V nedělní krátké trati bylo na startu něco pod 700 závodníků (byl to i Hanácký oblastní žebříček). V ženách zopakovala své sobotní vítězství Zdenka Kozáková (TBM), se ztrátou dvou minut obsadila druhou příčku Anna Górnicka-Antonowicz (STE), třetí místo se ztrátou necelých čtyř minut obsadila Jana Gebauerová (ZBM). V mužích byl nejrychlejší zkušený Michal Smola (TZL), se ztrátou 125 sekund obsadil druhou příčku Osvald Kozák (TBM), třetí s ještě dalšími 5 sekundami ztráty skončil Polák Mateusz Dzioba.