V Jablonci začala nová reprezentační sezóna

27.11.2019 Jan Šedivý Převzato z Sekce OB

V Jablonci začala nová reprezentační sezóna

Tři rychlé o-tréninky, představení reprezentačních cílů pro nadcházející sezónu a vyhlášení Ankety za rok 2019 = stručný výčet programu vstupního soustředění reprezentačního družstva.

Sraz snad ani nemohl začít jinak než tradičním nočákem hromaďákem. Nefér farstování, mapa bez cest, start s prudkým výběhem a následným dlouhým traverzem. Nic komfortního na úvod „lampičkového" tréninkového období. I tak to ale zvládla většina na výbornou a splnila cíl - bojovat s vlastní pečlivostí a ne se soupeři. Pomyslnou květinku si odnesli zkušeňáci - Denisa Kosová a Miloš Nykodým. GPS D, GPS H (za zmínku ještě stojí hrdinný výkon Pavla Kubáta, který absolvoval většinu trati s nefunkční čelovkou.

Pestrý sobotní program zahájil 2. ročník Memoriálu Štěpána Kodedy. Rychlý middle v až překvapivě běhatelném terénu (relevantnímu k MS21) ovládla Vendula Horčičková a nováček v týmu Tomáš Křivda. Vzpomínkové video Petra Žaloudkana Kodyho můžete shlédnout zde. Výsledky + mezičasy, GPS D, GPS H. Zatímco odpoledne patřilo budoucnosti - nadcházející „dvounulkové" sezóně a přípravě směrem reprezentačním cílům, večer pak minulosti - uplynulému ročníku a vyhlášení nejlepších v anketě Orientační běžec roku 2019.

Akci zakončil sprint z dílny sprintového kouče Jana Procházky. Ten důmyslně poupravil mapu tak, aby i v reletivně rychlém terénu bylo na každé postupu co řešit. Výsledky D, výsledky H, GPS.

I díky dobré práci Pavla Košárka u juniorské reprezentace resp. Marka Cahela u výběru dorostu přichází do týmu svěží vítr v podobě dobře připravených závodníků - Tereza Janošíková, Barbora Chaloupská, Eliška Sieglová, Tomáš Křivda, Jonáš Fencl, Ondra Hlaváč a Vít Horčička. Budeme všem držet palce, aby neztratili jiskru a naopak zabojovali o svá místa na slunci!


« zpět