Týmový restart na jihu Čech

24.6.2020 Jan Šedivý Převzato z Sekce OB

Týmový restart na jihu Čech

Dlouhé tři měsíce museli naši nejlepší čekat na další TK. První soustředění od března a pomyslný restart do druhé poloviny sezóny hostila Hojná Voda v Novohradských horách. 

Jeden z mála kempů letoška, který plně neodpovídal terénům domácího šampionátu. Přesto perfektně zapadal do logiky přípravy i nálady v týmu. Náročné middly o „level" nepoddajnější než ty v Jizerkách, sprintový klenot v Krumlově (po ohlášení sprintů na příštím MS) i závěrečná dobrovolná kontrola fyzičky v rámci TRAILTOUR, vše na pozadí nedotčené místní přírody.

Kemp odstartoval netradičně zkrácený long. Svižným tempem (AP2) se ale dala trať z pera rodilého longaře Jardy Kačmarčíka proplout kolem hodinky bez výrazné ztráty sil do dalšího programu.

A ten byl pěkně ostrý - 3x měřený trénink, tentokrát middle včetně kvalifikace (více: 1. a 2. MT - štafety, long). V té byl hlavní úkol neztratit vteřinky na odpoledne - posledních 6 závodníku v D i H dostalo k odpolednímu času navíc 60-10 vteřin. To se stalo osudné Ádě Indrákové, která i přes odpolední výhru nakonec v součtu s dopolední ztrátou přenechala celkové vítězství Lence Mechlové. Ta opět ukázala, že jí těžké terény prostě sedí. Ale ani ostatní holky se nenechaly zahanbit. Důkazem může být i malá ztráta nejlepších na kluky (6 min) v dlouhé společné pasáži. V mužích ukázal ostré lokty vítězstvím o více než 2 minuty v kvalifikaci Daniel Vandas. Dlouhé finále mu ale nesedlo. Jan Bet Procházka připravil trať podobných parametrů jako na MČR 2016, ale tentokrát mu směrné časy tak dobře nevyšly. Miloš Nykodým se nechal rozhodit polomem v úvodu, Vojta Král léčí boreliózu, Tomáš Křivda doslova fyzicky zkolaboval v závěru a Tomáš Kubelka nemohl být díky neúčasti v kvalifikaci hodnocen :-). Vítězství tak spadlo do klína z lobů výborně silově připravenému benjamínkovi v týmu Ondrovi Hlaváčovi. Ten si dobrým výkonem udělal radost a získal významné plus u trenérů.

Středeční program načal sprint v Českém Krumlově. Historické městečko v nezvyklých poloprázdných kulisách na mapě připravené speciálně na trénink RD nejvíce sedlo Terce Janošíkové a novému sprintovému specialistovi v týmu Jonáši Hubáčkovi. Odpoledne se pak běžel down-hill control picking, neboli reparát k nepovedeným pasážím z finále middlu.

Závěrečná tréninková jednotka kempu byla volitelná - lovci bodů vyrazili na TRAILTOUR na okolní kopce, zbylá část si pak šla vyrovnat účty do lesa a naladit se dobrým o-výkonem před odjezdem.

ODKAZY TK ČERVEN
Zkrácená: Černé údolí (AP2) - GPS D, GPS H
Middle Q: 1034 vysoká - GPS D, GPS H, mezičasy
Middle F: Napoleonova hlava - GPS, mezičasy
Sprint: Krumlov2020 - GPS, mezičasy, délky voleb
Down-hill picking: Napoleonova hlava - GPS
Volný trénink: Napoleonova hlava - GPS
FOTO (autoři - kolektiv reprezentantů)

 


« zpět