Trutnovská krátká trať pro Šedivého a Šafku Brožkovou

1.5.2016 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Český pohár (a žebříček A a B-Čechy) pokračoval druhým kolem opět v Trutnově. Z krátké trati si vítězství odnesli Dana Šafka Brožková a Jan Šedivý.

Nedělní krátkou trať pořádala Lokomotiva Trutnov (za pomoci OK Slávie Hradec Králové). Centrum bylo opět na louce u penzionu. Závodníky čekal podhorský, členitý, kopcovitý terén s proměnlivou průběžností porostů, velkou hustotou komunikací a s několika menšími skalními lokalitami. Tratě připravil Jan Petržela. Většina tratí měla v úvodu kontroly ve skalních partiích kolem chaty Vébrovka, následoval přeběh do závěrečné hustníkové partie. Tratě se líbily, ve skalách to nebylo až tak záludné, rozhodovala rychlá orientace, rychlost a plynulost běhu. Počasí už tak skvostné jako v sobotu nebylo, bylo pod mrakem, ale teplo. Organizačně opět vše klapalo, téměř 1500 závodníků bylo se závody určitě spokojeno.

A jak dopadly výsledky? V hlavních kategoriích vyhráli závodníci, kteří den předtím startovali na krátké trati Světového poháru v Polsku. V ženách to byla Dana Šafka Brožková (SJC), která se pohybovala na čele po celou trať, v závodu pak odolala velké stíhačce v Trutnově ve skvělé formě běhající Kamily Gregorové (CTB), výsledný rozdíl mezi nimi byly jen 3 sekundy. O třetí místo se podělily stejným časem Daniela Čepová (PHK) a Michaela Omová (TUR), jejich ztráta na vítězku byla 52 sekund, 5. Chromá (ZBM), 6. J. Hlavová (ZBM).

V mužích si pro vítězství doběhl Jan Šedivý (PGP), ten se v úvodní části střídal ve vedení s Pavlem Kubátem (PHK), v závěru měl více sil a na prvním místě v cíli měl náskok 68 sekund. Třetí skončil Matěj Kamenický (LPU), jehož ztráta na vítěze byla přes 2 minuty, 4. Kantor (TRI), 5. Chloupek (ZBM), 6. Hradec (TUR).

V D16 si s velkým náskokem pro vítězství doběhla Eliška Hojná (SJH), která za sebou nechala o 1:56 min. Nikolu Thýnovou (SHK), další půl minutu zaostala sobotní vítězka Šárka Rückerová (HOR). V D18 to byl opět souboj dvou Terez, tentokráte ale suverénně vyhrála Janošíková (UOL), když Čechová na druhém místě zaostala Čechová (SJI), stejně jako v sobotu byla třetí Barbora Vyhnálková (RIC). V juniorkách deklasovala své soupeřky liberecká Anna Štičková, která za sebou nechala druhou Terezu Novákovou (DKP) skoro o tři a půl minuty, třetí skončila Karolína Šiková (LPM). V mladších dorostencích si pro své premiérové vítězství doběhl Ondřej Volák (LPU), který o 31 sekund porazil druhého Mikuláše Jirku (STE), tři sekundy za ním na třetím místě doběhl Jan Rusin (LPU). Své prvního vítězství v ŽA se dočkal v H18 i Jan Bendák (PHK), ten o 49 sekund porazil druhého Otakara Hirše (ZBM) a o 56 sekund třetího Vojtěcha Sýkoru (LCE). Do třetice se svého prvního vítězství dočkal i vítěz kategorie juniorů Jakub Glonek (AOP), 37 sekund za ním doběhl sobotní vítěz Matouš Fürst (LLI), třetí Jan Čech (SJI) už měl odstup větší.

Tvrdě o body se bojovalo i v řadě kategorií žebříčku B-Čechy.