Tři víkendové závody na východě Čech

13.9.2017 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Tři víkendové závody na východě Čech

V Královéhradeckém kraji proběhnou o víkendu tři celostátní závody - tradiční trojkombinace skládající se ze dvou závodů štafet a jednoho sprintu.

V sobotu dopoledne se startem v 10 hod. pořádá OK Slávie Hradec Králové v Miletínských Lázních závod Českého poháru štafet. Jan Langr a Jan Netuka připravili mapu Miletínské Lázně (1:10000), tratě postavil David Hepner v podhorském terénu s hustou sítí komunikací a s pískovcovými skalkami a kameny, který je dobře průběžný. Na startu jsou téměř čtyři stovky tříčlenných štafet, o start je velký zájem jak v hlavních kategoriích, tak i v kategoriích žactva. A kdo patří k favoritům? V ženách určitě dvě až tři štafety ZBM (jejich dvě štafety jsou v čele průběžného pořadí Českého poháru štafet), dále pak SHK, jejichž závodnice přes léto běhaly ve velmi dobré formě, štafety TUR a PHK, ale i PGP, CTB, KAM a LPU. V mužích jsou v průběžném pořadí poháru štafet na prvních třech místech týmy PHK, SSU a ZBM, jsou i o tomto víkendu největšími favority, jejich největšími soupeři by měly být štafety PGP, LPU, ASU a LCE. V dorostenkách vede průběžné pořadí poháru štafeta LPU, ve velmi dobré formě ale běhají dívky z PHK, SHK, ZBM, TBM, SJC, PGP i SJH, které na pozici LPU budou útočit, překvapit může i štafeta STE s finišmankou Janošíkovou. Mezi dorostenci vede těsně štafeta LPU před ZBM, tyto dvě štafety by měly bojovat o vítězství spolu s PHK, KSU, STE a CHC. Web závodu je zde.

Odpoledne (start v 16 hodin) se v Lázních Bělohrad běží závod ve sprintu zařazený do Manufaktura Českého poháru a INOV-8 CUP - žebříčku A, v elitních kategoriích se závod počítá do WRE rankingu. Pořadatelé ze Sportcentra Jičín zvolili za centrum louku u lázní. Běží se v městské zástavbě, v parcích, ve sportovních areálech a příměstském lese s podrostem, tratě na mapě Lázně Bělohrad (1:5000, mapový klíč ISSOM2007, autor Tomáš Hanzl) postavil Jan Mrázek. Přihlášeno je téměř 1100 závodníků, na startu je většina reprezentantů. V ženách jsou největšími favoritkami Adéla Indráková, Jana Knapová, Vendula Horčičková a Denisa Kosová, pokud jí její zdravotní stav dovolí běžet, do pořadí na čelných místech určitě promluví i vedoucí závodnice Českého poháru Lenka Mechlová, Kamila Gregorová či třeba Natalia Hiklová, Barbora Zháňalová nebo Eva Kabáthová. V mužích je jasným favoritem pátý muž průběžného pořadí Světového poháru Vojtěch Král (vede i průběžné pořadí Českého poháru), jeho největšími soupeři budou Miloš Nykodým, Jan Petržela, Daniel Hájek, do pořadí na čele budou chtít určitě promluvit i Tomáš Kubelka, Pavel Kubát, Martin Poklop či Polák Krzysztof Wołowczyk . Tuhé boje se dají očekávat i v juniorských a dorosteneckých kategoriích, kde půjde jako o body do žebříčku, tak i o poslední šanci o nominaci Evropský juniorský pohár na přelomu září a října. Favority najdete na čelných místech průběžného pořadí žebříčku A po 9 kolech.

V neděli (strat v 10 hodin) pořádá závod opět Sportcentrum Jičín. Běží se další závod Českého poháru štafet, centrem jsou Vojice. Mapu Chlum-Maxinec (1:10000) připravil Tomáš Hanzl, stavitel tratí Miroslav Kovář měl k dispozici smíšený les, kde jsou mírné i prudké svahy, terénní detaily, někde i s podrostem, místy jsou souvislé plochy pasek a hustníků a hustá síť cest. Stejně jako sobotní závod štafet se i tento závod počítá do České ligy klubů, kterou zatím vede ZBM před PHK a LPU. Informace o obou závodech pořádaných SJC najdete tady.


« zpět