Švýcarská Itálie = příprava na ME

5.3.2018 Radek Novotný Převzato z ČSOS

Švýcarská Itálie = příprava na ME

Reprezentace OB měla soustředění v Ticinu. Tréninky pro pět žen a osm mužů byly v terénech podobných jako se poběží v květnu Mistrovství Evropy ve Švýcarsku. 

 

Značná část světové elity zamířila na mapový kemp do Ticina, kde prý v zimě podle dobrozdání mnoha švýcarských repretentantů i trenérů nebývá sníh, sami Švýcaři ale zamířili do jihošpanělského Barbate. Arktický poryv sevřel i jinak prosluněnou jezerní oblast na jižním úpatí Alp.
Z orienťáckého pohledu značná patálie, protože hlavním znakem všech místních map jsou strmé svahy a absence jakýchkoliv rovinatějších pasáží.
Z toho pohledu je úspěchem, že se podařilo odběhat většinu plánovaného programu, byť třeba ne v té kvalitě, na kterou jsme zvyklí. 

Ačkoliv klouzání lesem spícím pod sněhovou duchnou nemá s květnovým prožitkem moc společného, můžeme si potvrdit domněnky, že zejména terény pro middle a lesní štafety jsou těm našim hodně blízké a zejména většina moravských závodů je z toho pohledu hodně relevantních.

(1) Bedero intro (ITA)
Když jsme se zpožděním mířili z letiště do hor, doufali jsme.
Když si pán vedle nás na parkovišti mazal lyže, znejistěli jsme.
Když jsme se půl hodiny po setmění vraceli k autům, věděli jsme.
"Severní vítr je krutý."
1 - tratě D
1 - tratě H

(2) Taverne downhill vynechávky (SUI)
Kvůli nočnímu sněžení jsme operativně vyrazili na nejníže položenou mapu. Sněhu jsme sice neunikli, ale bylo to jen pocukrované a běhat se dalo.  Prostor finále middlu JMS 2005 je místně trochu specifický tím, že má kamenitější podklad a komplikovanější morfologii. Je to vcelku inspirativní orienťák, bohužel ale asi nejméně relevantní vzhledem k prostorům ME.
2 - trať
2 - GPS tracking

Pocukrované Taverne

Pan Párek

(3) Mejdlovaté úseky Brinzio (ITA)
Snaha o dodržení původního plánu nás zavedla zpět na italskou stranu, kde už mezitím také připadlo a začínalo to být na jedničkové lyže.
Z těch osmi, respektive šesti kilometrů middlových úseků byly stěžejní hlavně čtvrtý a pátý, které se odehrávaly v rýhovišti, relevantním pro některé části finále ME middle.
3 - GPS tracking

(4) Sentiero San Salvatore (SUI)
Hustá chumelenice nás v pátek ráno donutila neopouštět naše orlí hnízdo na Caroně. Místo longu na Villa Luganese jsme operativně zařadili přeběh místní dominanty San Salvatore. Cca 12 km s převýšením více než 700 m bylo důstojnou výplňovkou. 
4 - trať D
4 - trať H

San Salvatore

(5) Mikrokontakt úseky Cunardo (ITA)
I simulace štafet probíhala v husté chumelenici, přestože už mělo pršet. Mapa hrubá, ale nálada i tak stále vysoko nad bodem mrazu.
Už taky začínáme chápat, že černé křížky na mapě říkají: tady si představte vývrat. Protože tam většinou nic není.
5 - GPS tracking

 

(6) Svahový OB Scarpapé (SUI)
Francouzská fáze ve svahu nad Bellinzonou. Důstojný downhill - start 800 m n. m., cíl 400 m n.m.
6 - GPS tracking

(7) Sprint relay Comano (SUI)
V neděli nastoupilo jaro. Tréninkový závod francouzské ekipy běželi někteří v trenkách a tričku, přestože v "aréně" na střeše místní ZŠ byla stále ještě souvislá pokrývka. Ženy z prvního úseku předávaly vždy dvěma mužům, kteří pak bojovali nejen proti ostatním, ale i jeden proti druhému.
Závod to byl ukázkově poučný - to když na prvním úseku zaběhlo hlavní pole, ve kterém byly i všechny naše holky, do hůře čitelného slepého místa a tím ztratily téměř minutu. A protože Maelle, běžící s Frederikem Tranchandem a Vojtou Králem, se pasti dokázala vyhnout, o vítězném týmu nebylo pochyb. Mimochodem, právě Comano je při ME i místem modelu pro sprinty.
7 - GPS tracking ženy
7 - GPS tracking muži
7 - trať D
7 - trať H
7 - mezičasy D
7 - mezičasy H
7 - analýza délek postupů

(8) Poslední sklouznutí Arogno (SUI)
Tenhle terén je docela relevantní pro middle a štafety a přitom nebyl mezi tréninkovýma mapama pro ME.  Nejsme ale jediní, kdo si o nechtěl nechat ujít. Pohled na Thierriho ve švédském dresu, roznášejícího bílé fáborky v bílém lese, na objekty, které jsou jen na papíře, nás uklidnil. Pro všechny je to stejné. Mapa opět slabší kvality, výškově místy trochu pocuchaná. Ale bez sněhu to může být docela rychlé. Tedy kromě míst, kde světle zelená znázorňuje padlé stromy...
8 - závěrečný picking 

 

 

 

 

 


« zpět