Sprintové štafety - šesté místo pro český tým na MS

7.3.2017 Milan Venhoda Převzato z Sekce LOB

Sprintové štafety - šesté místo pro český tým na MS

Mistrovství světa v ruském Krasnoyarsku začalo závodem sprintových štafet. Dvojice Hana Hančíková a Radek Laciga ve vyrovnaném závodě skončila šestá, jen minutu a půl za medailí.

Na start závodu se postavilo 15 týmů (každý stát mohl nasadit pouze jednu štafetu), jelo se v bezprostředním okolí stadionu ve svahu plném skútrových stop mezi smyčkami širokých rolbových tratí. Jednotlivé úseky byly velmi krátké (5-7 minut),  rychlé, ale mapově obtížné neboť síť stop byla velmi hustá.

Hned na prvním úseku překvapila rychlost Švédky Tove Alexandersson jejího parťáka Erika Rosta, který nebyl na tak časnou předávku už po 5 minutách připraven. Svůj úsek však zvládl také skvěle a upevnil první pozici, kterou Švédsko udrželo až do konce závodu. O další místa se však urputně bojovalo až do posledního úseku a v tomto boji nechyběla ani česká dvojice Hana Hančíková a Radek Laciga která se průběžně pohybovala ve skupině mezi třetím a šestým místem. Pro stříbro si dojela štafeta Ruska (Polina Frolova a Andrey Lamov), která měla na vítěze ztrátu 53 sekund, s další minutou odstupu skončila třetí finská dvojice Salla Koskela a Ville Petteri. Na čtvrtém místě dojel Nor Bjornar Kvale, který se na posledním úseku na několika kontrolách míjel z Radkem Lacigou, ale výhodnější farsta v závěru byla o půlminutu rychlejší. Fantasticky jel na posledním úseku Bulhar Stanimir Belomazhev, postupně stáhl velkou ztrátu, na poslední kontrole byl těsně za Radkem a v dlouhém finiši odsunul Českou republiku na konečné 6. místo.

GPS tracking ženských a mužských úseků.

 


« zpět