Sprint v Šumperku vyhráli Glonek a Indráková

12.5.2019 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

V sobotu dopoledne se běžel v centru Šumperka závod Manufaktura Českého poháru 2019 (a závod WRE) a INOV-8 CUP - žebříčku A 2019 ve sprintu.

Krásné centrum bylo v Pavlínině dvoře (Sady 1. máje, Šumperk). Závodníky čekala mapa Šumperk (1:4000, E=2m, ISSOM 2007, mapoval: Zdeněk Rajnošek), běželo se v nepravidelně horizontálně i vertikálně členité oblasti městské zástavby – historické centrum se systémem hradeb, bylo tam dost velké množství bočních uliček; v části prostoru byly parky a sídlištní zástavba. Pěkné tratě postavili Petr Turczer a Zdeněk Rajnošek. Organizačně bylo vše pořadateli z Klubu vytrvalostních sportů Šumperk výborně připraveno.

V mužích na startu nebyl z důvodu znalosti terénu náš nejlepší závodník Vojtěch Král. Pro vítězství si doběhl "černý kůň" letošní sezóny Jakub Glonek (KAM), který se o vítězství přetahoval s dvojicí závodníků ZBM Marek Minář a Miloš Nykodým, nakonec byl v cíli o 3 sekundy dříve než druhý Minář, další dvě sekundy zpět zůstal na třetím místě Nykodým (4. Hirš, ZBM, 5. Brlica, ZBM, 6. Vandas, PHK).

M21E 2.80 km, 52 m, 19 kontrol
  1. Glonek Jakub             KAM9602 R OK Kamenice              13:11
  2. Minář Marek              ZBM9444 E SK Žabovřesky Brno       13:14   + 0:03
 15. Kamenický Matěj          LPU9036 R OK Lokomotiva Pardubice  14:45   + 1:34

V ženách rozhodla pouhá sekunda o vítězství Adélky Indrákové (ZBM) před Vendulu Horčičkovou (LCE), třetí Tereza Čechová ztratila na vítězku 16 sekund (4. Vyhnálková, RIC, 5. Aschermannová, KAM, 6. Štičková, SSU).

15. Fenclová Marta           LPU7667 C OK Lokomotiva Pardubice  16:12   + 1:40

V dorostu a juniorech se bojovalo o body do nominačního žebříčku na ME dorostu a MS juniorů. V D16 byla nejrychlejší Anna Karlová (JIL), která za sebou nechala o 17 sekund Markétu Mulíčkovou (ABM), třetí skončila věkem ještě žákyně Lea Martanová (VLI) se ztrátou 32 sekund na vítězku. V D18 byla nejrychlejší Anna Kochová (TUR), která za sebou nechala o 5 sekund druhou Lucii Semíkovou (KAM), dalších pět sekund zpět zůstala třetí Jana Pekařová (TUR). V juniorkách jasně dominovala Tereza Janošíková (SSU), 57 sekund zpět zůstala na druhém místě Anna Kopecká (LPU), tři sekundy zpět byla na třetím místě Klára Nechanická (OSN). V juniorech potgrfil roli favorita Tomáš Křivda (CHC), porazil druhého Jakuba Dekréta (ZBM) o 16 sekund, třetí Ondřej Hlaváč (ZBM) měl ztrátu na vítěze 30 sekund. V H18 vyhrál Jan Gajda (KAM), jen 9 sekund zpět byl Radim Kligl (TBM), 20 sekund zpět za prvním zůstal Tomáš Zalaba (SJC). V H16 vyhrál těsně Lukáš Vítebský (TJN) před Jakubem Chaloupským (PHK), rozdíl mezi nimi byl 3 sekundy. V H16 byl nejrychlejší Lukáš Vítebský (TJN) jen tři sekundy za ním zaostal na druhém místě Jakub Chaloupský (PHK), na třetím místě skončil Adam Valík (AOP), který měl ztrátu 10 sekund. V kategoriích

Vyzývacího poháru žactva byli nejrychlejší - D12: Vendula Novotná (Vč. oblast), D18: Lucie Dittrichová (Val. oblast), H12: Vladimír Srb (Vysočina), H14: Daniel Bolehovský (Praha).