Sprint v Hradci vyhráli Stehlíková a Glonek

25.9.2021 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

V sobotu dopoledne uspořádal OK Slavia Hradec Králové sprint s centrem v Hradci Králové - Pouchově.V elitě vyhráli Jana Stehlíková a Jakub Glonek.

Běželo se v prostoru ohraničeném ulicemi Věkošská, J. Černého, K Zastávce, Pouchovská, Malá, U Kovárny, Velká, Za Kostelem, kde byl městský mix (sídliště, bloky rodinných domů, park, školní a sportovní areály), vše téměř bez převýšení. Prostor byl celkem malý, proto některé tratě měly trať rozdělenou na dvě mapy, které byly ze dvou stran v jednom obalu. Běželo se na mapě Pouchov - Věkoše, kterou připravil Jan Netuka. Orientačně hodně pěkné tratě postavil Vojtěch Netuka, na tratích se muselo rychle běžet, ale i správně volit postupy mezi kontrolami.

Na startu bylo přes 1100 závodníků (byl to současně i závod Východočeského poháru). V elitních kategoriích chyběla osmička reprezentantů, která byla ve Švýcarsku na Euromeetingu, přesto se na startu sešla velmi dobrá konkurence.

V ženách si pro jasné vítězství doběhla největší favoritka Jana Stehlíková (LPU), když z 18 postupů měla 11 nejlepších mezičasů a v cíli měla náskok 38 sekund před další pardubickou závodnicí Janou Peterovou. Ta byla jen o sekundu lepší než třetí Barbora Vyhnálková (PGP), čtvrtá skončila Natalia Hiklová (ZBM) se ztrátou 44 sekund, pátá Eliška Sieglová (PGP) byla ještě o tři sekundy pomalejší, šestou příčku obsadila Kamila Gregorová (CTB) se ztrátou už přes minutu.

15. Zvěřinová Martina        LPU8357   OK Lokomotiva Pardubice  14:54   + 1:39

V mužích suverénně vyhrál favorizovaný Jakub Glonek (KAM). Vedl od první kontroly až do cíle, z 21 postupů měl 15 nejlepších mezičasů. O 34 sekund zpět byl druhý Martin Roudný (LPU), který o sekundu porazil třetího Marka Mináře (ZBM) a o 4 sekundy čtvrtého Vojtěcha Sýkoru (LCE), páté místo obsadil Vít Horčička (TBM, +0:57) a šestý byl nestárnoucí Jan Mrázek (SJC) se ztrátou přesně jedné minuty na vítěze.

H21E 2.51 km, 5 m, 20 kontrol
  1. Glonek Jakub             KAM9602   OK Kamenice              13:32
  2. Roudný Martin            LPU0002   OK Lokomotiva Pardubice  14:06   + 0:34
  3. Minář Marek              ZBM9444   SK Žabovřesky Brno       14:07   + 0:35
 14. Kamenický Jeroným        TUR9549   OOB TJ Turnov            15:03   + 1:31

V juniorkách byla nejlepší Jana Pekařová (TUR), která o 20 sekund porazila Lucii Semíkovou (KAM), třetí Barbora Matějková (TUR) byla ještě o 18 sekund pomalejší. V juniorech byl první Jan Gajda (KAM), o 11 sekund byl pomalejší druhý Filip Adámek (TBM), pro diplom za třetí místo si doběhl Kryštof Hájek (TUR, +0:26).

V D18 jasně vyhrála největší favoritka Markétka Mulíčková (ABM), druhá Anna Karlová (JIL) za ní zaostala o 47 sekund, třetí Anna Marie Smutná (DKP) byla ještě o 10 sekund pomalejší. Také v H18 s přehledem vyhrál největší favorit, Jakub Chaloupský (PHK) porazil druhého Víta Čecha (AOP) o 29 sekund, překvapivě třetí skončil Martin Kabát (PGP, +0:45). V mladších dorostenkách překvapila vítězstvím Kateřina Doušková (TBM), jen sekundu za ní na druhém místě byla Lea Martanová (TUR), třetí Michaela Metelková (PHK) ztratila na vítězku 22 sekund. Pro první místo v mladších dorostencích si doběhl závodník PBM Adam Zřídkaveselý, který o 13 sekund porazil favorita Daniela Bolehovského (VSP), třetí Jakub Račanský (TBM) ztratil na vítěze přes půl minuty.