Sprint SP v Polsku - Kosová na 11. místě

1.5.2016 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Světový pohár v OB pokračoval sprintem ve Wrocławi. Vítězství si odnesli Švýcaři Judith Wyder a Matthias Kyburz. Z našich uspěla jen Denisa Kosová, která obsadila 11. příčku.

Sprint ve Wrocławi měl na pořadu v neděli dopoledne kvalifikaci a odpoledne finále. Závod se běžel v rovinatém terénu částečně v městské oblasti, částečně v parcích i malém lesíku.

Dopolední kvalifikace se vůbec nevydařila našim mužům, ženám jen částečně. Do odpoledního finále A se probojovaly jen tři ženy Denisa Kosová, Vendula Horčičková a Eva Kabáthová, z mužů nikdo (Topinkové chybělo na postup šest sekund, Procházkovi devět, Královi 13, Mrázkovi 14 a Hájkovi 15).

V odpoledním finále opět zaběhla výborně Denisa Kosová, která po vyrovnaném výkonu obsadila 11. místo přesně minutu za vítěznou Švýcarkou Judith Wyder. Pro stříbro si doběhla Dánka Maja Alm, která měla ztrátu na vítězku 8 sekund, o třetí místo se podělily stejným časem hned tři závodnice Tove Alexandersson (SWE), Marika Teini (FIN) a Nadiya Volynska (UKR), které na vítezku ztratily 29 sekund, šestá doběhla Švédka Lina Strand. Další naše dvě závodnice skončily ve 4. desítce - 32. Kabáthová, 38. Horčičková (ve finále B obsadila Topinková 35. příčku).

V mužích se před finálem A běželo finále B, v kterém vítězstvím ukázal Vojtěch Král, že měl být v áčku (20. Hájek, 46. Mrázek). Finále A bylo velmi vyrovnané, vítězství si nakonec odnesl Švýcar Matthias Kyburz, který o sekundu porazil svého krajana Daniela Hubmanna, další 4 sekundy zpět zůstal třetí Švéd Jonas Leandersson (4. Kvaal Osterbo, NOR, 5. Robertson, NZL, 6. Rueedlinger, SUI).

V pondělí jsou sprintové štafety, které proběhnou v městské oblasti Trzebnice, částečně v parku.