Sprint na MS veteránů v Rize

7.7.2019 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Sprint na MS veteránů v Rize

První medaile na letošním MS veteránů v Rize se rozdávaly v závodě ve sprintu. Výborně si vedl Alois Láznička, který v M80 získal bronz.

Program šampionátu začal v sobotu kvalifikací sprintu, která se běžela v aréně Dzegužkalns (po skončení kvalifikace tam bylo i slavnostní zahájení). Tratě vedly v městská oblasti soukromých i bytových bytů a parků v Rize, kde bylo dost silnic a cest, převážně rovina, ale i kopcovitý park s nejvyšším kopcem v Rize – Dzeguzkalns. Z našich závodníků si nejlépe vedl Radim Ondráček, který skončil ve svém rozběhu v M45 druhý, třetí byli Ivana Poklopová (W55) a Alois Láznička (M80). Do A finále postoupilo celkem 35 českých veteránů.

V neděli se běželo finále sprintu (aréna Vecriga v centru Rigy), tratě vedly starým městem (Riga je středověké město zapsané do světového dědictví UNESCO), terén byl převážně rovinatý, v centru města bylo spoustu ulic, uliček a úzkých průchodů. Čeští veteráni získlali jednu medaili, Alois Láznička doběhl v kategorii M80 na třetím místě, když mu na zlato chybělo 12 sekund. Výborná jsou i další umístění, především páté místo Radima Ondráčka v M45 a šestá příčka Oldřich Přindy v M65.

Tady je přehled umístění českých závodníků mezi nejlepšími 30:
M35: 16. Jiří Otrusina, 23. Jaroslav Tomeš
M45: 5. Radim Ondráček
M65: 6. Oldřich Přinda
M70: 22. Pavel Kříž
M80: 3. Alois Láznička, 9. Jaroslav Havlík, 29. Jan Mikulecký
M85: 30. Stanislav Valla
W40: 11. Romana Zabořilová, 14. Jana Škorpilová
W60: 13. Alena Rosecká, 26. Mirka Vlažná
W75: 20. Jana Haňkovská.

Medaile získala celá řada známých závodníků, třeba v M35 byl zlatý Nor Oystein Kvaal Osterbo či ve W40 Ruska Galina Vinogradova.

Web šampionátu najdete zde.


« zpět