Sprint MS v Lotyšsku - do finále 2 ženy a 3 muži

4.8.2018 Petr Klimpl Převzato z ČSOS

Kvalifikací sprintu začalo v Lotyšsku Mistrovství světa v orientačním běhu. Do finále se probojovaly 2 ženy (na fotce Tereza Janošíková těsně po doběhu) a 3 muži.

Kvalifikace sprintu proběhla v části Rigy v terénu s řadou oddělených budov a parku, který je rozdělen neprůchodným vodním tokem. Ženy měly tratě dlouhé 3.1 - 3.4 km, muži 3.5 - 3.6 km. Do finále postupilo z každé kvalifikace vždy 15 nejlepších.

Nejdříve běžely ženy, do odpoledního finále se bohužel probojovaly jen dvě naše ženy - Tereza Janošíková ze 7. místa a Adéla Indráková z 12. příčky, Vendula Horčičková o příčku nepostoupila, na 16. místě ji od finále dělila ale velká ztráta 26 sekund. Jednotlivé rozběhy vyhrály Karolin Ohlsson (SWE), Judith Wyder (SUI) a Maja Alm (DEN). Z favoritek nepostoupila třeba Sabine Hauswirth (SUI).

Kvalifikace sprintu mužů byla hodně vyrovnaná, rozhodovala sebemenší chybička. V A rozběhu s přehledem postoupil Vojtěch Král z 5. místa, v B rozběhu si pro postup doběhl Mára Minář ze 7. příčky (jen sekundu za obhájcem titulu Danielem Hubmannem), v céčku ukázal výbornou formu Miloš Nykodým, když doběhl druhý jen 10 sekund za vítězem. Rozběhy vyhráli Tim Robertson (NZL), Yannick Michiels (BEL) a Jonas Leandersson (C). Ze známých jmen ve finále neuvidíme třeba Frederica Tranchanda (FRA), Roberta Merla (AUT) či Topiase Aholau (FIN), hlavní favorité ale bez problémů postoupili.