Pozvánka na mistrovství světa veteránů 2020

2.12.2019 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Pozvánka na mistrovství světa veteránů 2020

V srpnu 2020 se na Slovensku s centrem v Košicích uskuteční veteránské mistrovství světa v orientačním běhu.

Vítejte na Slovensku

Veteránské mistrovství světa 2020 se uskuteční na Slovensku, v zemi uprostřed Evropy, kde na Vás čeká hodně neočekávaného. Země s množstvím hradů, historických center, nádherných hor, jeskyní a s jinými přírodními a kulturními krásami pro Vás nabízí mnoho překvapení.

Slovensko má 5,5 milionu obyvatel a sousedí s Polskem, Ukrajinou, Maďarskem, Rakouskem a Českou republikou. Je členem Evropské unie, NATO, OSN a dalších mezinárodních organizací. Národní měnou je EURO. Hlavním a zároveň největším městem je Bratislava.

Vítejte v Košicích

Košice jsou druhým největším městem na Slovensku a jsou domovem pro přibližně 250 tisíc obyvatel. Patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším městům Slovenska. Dominantou centra je gotická katedrála Dóm Sv. Alžběty. Hlavní ulice, lemovaná aristokratickými budovami s restauracemi, butiky a kavárnami, slouží jako promenáda.

Košice byly v roce 2013 oceněny prestižním titulem Evropské hlavní město kultury v roce 2016 titulem Evropské město sportu a v minulosti byly hrdým organizátorem množství sportovních akcí. Košice jsou pravidelným organizátorem nejstaršího maratonu v Evropě. V roce 2019 se zde uskutečnily Mistrovství světa v hokeji.

Vítejte na orientačním běhu

V Košicích se budou konat mistrovství světa v orientačním běhu již potřetí. V roce 2006 to byly Akademické mistrovství světa, v roce 2012 Juniorské mistrovství světa a v roce 2020 to budou veteránské mistrovství světa. Různorodost terénů v rozumné vzdálenosti od města vytváří z tohoto regionu malý ráj pro komunitu orientačních běžců. Jako účastníci WMOC 2020 budete mít možnost užít si pohostinnost města, krásy jeho okolí a ve spojení s naším úžasným sportem si z pobytu v Košicích odnesete nezapomenutelné zážitky.

Vítejte na mistrovství světa veteránů

Organizátoři z Klubu orientačního běhu ATU Košice pro Vás vybrali atraktivní a náročné terény. Pro klasickou trať je to jedinečná Silická planina s krasovým terénem známá i tím, že se použila již během několika významných akcí v orientačním běhu, jak byl Světový pohár, Akademické mistrovství světa, Juniorské mistrovství světa a také seniorské mistrovství světa, které se konalo na hranici Maďarska a Slovenska. Finále na krátké trati se bude konat v technicky velmi náročném terénu mezi Košicemi a Prešovem. Tento terén nebyl nikdy předtím použit pro závody v orientačním běhu. Finále sprintu v srdci krásných Košic by mělo také uspokojit všechny nadšence orientačního běhu. Různé druhy terénů, vyžadující různé specifické dovednosti závodníků, nabízejí příležitost k nezapomenutelné akci.

Základní údaje

Termín: 7. - 15. srpna 2020
Centrum: Košice
Program: 5 závodů - sprint kvalifikace a finále, kvalifikace lesních závodů, finále krátké trati, finále klasické trati
Kategorie: od WM35 po 5 letech, součástí jsou i závody pro veřejnost
První termín přihlášek: 7. ledna 2020
Odkazy: https://www.wmoc2020.sk/domov/ resp. https://eventor.orienteering.org/Events/Show/5550

Zveme všechny české veterány na tento šampionát. Po mnoha letech je Veteránské mistrovství v blízkosti České republiky!


« zpět