Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji

21.8.2019 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji

Další ročník 3-denních závodů Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji připravil OOB TJ Turnov na závěr předposledního prázdninového týdne.

Centrem je tentokrát areál polního letiště u obce Vyskeř. Po dohodě s CHKO byl počet závodníků omezen, kvóta byla "vyprodána" během 30 sekund po otevření přihlášek v měsíci červnu.

Běží se tři etapy ve třech dnech. V pátek odpoledne je krátká trať na mapě Vyskeř (mapovali Josef Borůvka a Petr Uher), tratě postavil Tomáš Thoř ve skalnatém kopcovitém terénu, kde je středně hustá síť komunikací, svah, hluboká protáhlá údolí místy lemovaná skalkami. V sobotu je pak klasická trať, poběží se na mapě Bukovec (autoři Josef Borůvka a Zdeněk Sokolář) v četných hlubokých skalnatých údolích, kde je několik menších skalních měst, les je dobře průběžný, místy je vysoké borůvčí, v prostoru je středně hustá síť cest. Staviteli tratí jsou Jan Schulhof a Michaela Omová. V neděli je závěrečná krátká trať s intervalovým startem, kterou postavila Šárka Sokolářová na mapě Stávek (mapovali Petr Uher, Josef Borůvka a Zdeněk Sokolář), závodníky čeká dobře průběžný skalnatý terén s vysokými skalními srázy a skalními věžemi, v části jsou prudší svahy lemované skalami, místy členitý terén bez skal. Po všechny dny jsou starty a cíle trochu dále od centra, pořadatelé dali přednost kvalitnímu terénu, do kterého se tak dostanou i kratší tratě, před krátkou vzdáleností na start a z cíle. Pořadatelé připravili i další doprovodný program.

A kdo bude patřit na tratích mužů a žen k aspirantům na čelná umístění? V elitě mužů se sešla velmi dobrá konkurence, z našich závodníků budou patřit k favoritům zkušení závodníci Jan Mrázek, Roman Zbranek, Martin Janata, ale i mladí Jakub Glonek, Tomáš Křivda, Daniel Vandas, Otakar Hirš, Šimon Navrátil, jejich velkými soupeři určitě budou zahraniční borci Švýcar Baptiste Rollier, Ukrajinec Oleksandr Kratov či Rus Yuri Masnyy. V dámské elitě patří k hlavním favoritkám Anna Štičková, Tereza Čechová, Karolína Teplá, Kamila Gregorová, Kristýna Kolínová, Petra Landovská či Barbora Chaloupská.

Web závodu najdete zde.


« zpět