Pěkné prázdniny

19.8.2020 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Pěkné prázdniny

Pěkné prázdniny s orientačním během v Českém ráji mají před sebou další ročník.

Pořadatelé z TJ Turnov pozvali závodníky do Malé Skály, kde je po 4 letech opět centrum těchto 3-denních závodů. Vzhledem ke Covid-19 byla přijata epidemiologická opatření, z nichž nejvýznamnější je to, že letos pořadatelé nezajišťují závodnický kemp (ale i další opatření by si měli účastníci závodu důkladně prostudovat).

Závodu se zúčastní necelých 1400 závodníků, které čekají 3 kratší etapy, na programu je sprint a dvě krátké tratě. Ale nenechte se mýlit délkami tratí. Závodníky čeká těžká podložka těžká, členité skály a příkré svahy. Časově budou vítězné časy na horní hranici dané Pravidly OB. Na všechny tři etapy připravil mapu Matěj Klusáček.

V pátek v poledne odstartuje první etapa - lesní sprint. Poběží se na mapě Pantheon (1:4000, mapový klíč ISSprOM 2019), stavitelé Vojtěch Zabořil a Martin Vlček připravili tratě na úzkém skalnatém hřebenu nad hradem Vranov, pro některé kategorie i v prostoru hradu, kde jsou vysoké skály, v části porostově pestrý les bez skal, velké absolutní převýšení (180 m), prudké svahy. V sobotu a v neděli se poběží krátké tratě na Drábovně. Ta byla celá přemapována do mapového klíče ISSOM2017-2. Mapa v měřítku 1:7500 je zvětšeninu základního měřítka 1:15000, tím pádem je i velikost symbolů stejná a mapa musela být výrazně generalizována. Poběží se v terénu, který je v pokynech charakterizován: "Skalnatý a velmi členitý terén, několik menších skalních měst, svahy s kameny. Velmi náročná podložka (vysoké borůvčí, kapradí)." Tratě po oba dny postavili Daniel Wolf a Filip Stárek.

V ženách by o čelní místa měly bojovat především Anna Štičková, Tereza Odehnalová, Kamila Gregorová, Alena Voborníková, Karolína Teplá, Monika Doležalová či Petra Landovská, v mužích pak Daniel Vandas, Matouš Fürst, Adam Chloupek, Batiste Rollier, Jan Mrázek, Michal Horáček a Ondřej Hlaváč, do pořadí mohou zasáhnout i někteří zahraniční závodníci.

Web závodu najdete zde.


« zpět