Orientační běžci míří do Plzně

20.11.2018 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Orientační běžci míří do Plzně

Plzeň bude o víkendu plná orientačních běžců. Proběhne tam tradiční seminář trenérů a rozhodčích, budou jednat orgány sekce OB, slavnostně bude vyhlášena Anketa o nejlepšího o-běžce a proběhne O-gala.

Seminář trenérů a rozhodčích

Tradiční seminář letos připravuje Pavel Košárek. A podařilo se mu sestavit velmi zajímavý program. V pátek bude společná přednáška Václava Zakouřila z Rady pro inovace na téma "Jednotný systém tratí pro veřejnost". Trenéry pak čeká první část přednášky Zbyňka Pozdíška "Zátěžové vyšetření a jeho využitelnost v praxi", s rozhodčími probere Jan Fiala zkušenosti po roce používání SIAC.

V sobotu ráno budou mít trenéři druhou část přednášky Zbyňka Pozdíška. Pak se trenéři a rozhodčí spojí a čeká je přednáška "Problematika sprintu - definice disciplíny, příprava z hlediska závodníka, organizace závodu, názorná ukázka včetně nového mapového klíče", kterou mají společně Vojtěch Král, Jan Mrázek a Aleš Hejna. Na odpoledne mají Jana a Pavel Kubátovi připravené pro trenéry téma "Jak oslovit severský klub, výběr klubu a vlastní zkušenosti", následovat bude Pavel Košárek s tématem: "Moderní technologie v OB; rozbor GPS nad mapou- QR, 3drerun, GPSseuranta.net; pro trénink SI-Droid Event, GO! Start Clock, Strava). Rozhodčí čeká "Ohlédnutí za uplynulou sezónou z hlediska rozhodčích; vstupy na pozemky při "lesním" OB - ISOM 2017 a další souvislosti", s kterou seznámí Jana Netuka, následně probere Jan Fiala nová Pravidla OB.

V neděli mají trenéři dva body "Nový metodický materiál LOB" (Richard Klech) a "Představení projektů Rady pro rozvoj inovací a výběr informací z říjnové Global development konference v Praze" (Milan Novotný, Jiří Hlaváč); rozhodčí čeká nejdříve "Karanténa - co všechno by měla obsahovat, kde ji stavět, jaké jsou nároky" (Roman Zbranek) a pak se připojí k trenérům na přednášku Milana Novotného a Jiřího Hlaváče. Celý program bude probíhat v plzeňské Střední průmyslové škole elektrotechnické (Koterovská ul.).

Jednání sekce OB

V pátek večer bude probíhat jednání soutěžní komise sekce OB. Po úvodních informacích proběhne hodnocení sezóny 2018 včetně informace o výsledku hodnocení kvality závodů. Následně budou podrobně projednány došlé návrhy na úpravy sportovně technických dokumentů pro rok 2019 i roky další. Následovat bude příprava soutěží sekce OB na rok 2019 (příprava prováděcích předpisů k soutěžím sekce OB), vyhodnocení 1. kola výběrového řízení na pořádání závodů v roce 2020 a vypsání dalších kol tohoto výběrového řízení. Pochopitelně nebude chybět bod různé.

V sobotu ráno se sejde vedení sekce OB. Po úvodních aktuálních informacích bude projednána příprava prosincového shromáždění sekce OB, pak bude blok soutěžní komise - informace SK o průběhu sezóny 2018, příprava soutěžní sezóny 2019 a výběrové řízení na pořadatele závodů sekce OB v roce 2020. Dalším bodem je práce s talentovanou mládeží, bude zhodnocen rok 2018 a diskutován rok 2019 (počty závodníků v TSM, projednání zařazení závodníků do jednotlivých TSM, finance na činnost TSM v roce 2019). Pak budou projednány prováděcí předpisy k registracím sekce OB pro závodní sezónu 2019. A také zde bude v závěru bod různé.

Vyhlášení Ankety o nejlepšího o-běžce 2018

V plzeňské Kreativní zóna DEPO2015 proběhne v sobotu večer vyhlášení dalšího ročníku Ankety. Skupina více než 40 expertů dostala na výběr z těchto 9 jmen (řazeno abecedně) - Vendula Horčičková, Adéla Indráková, Tereza Janošíková, Jana Knapová, Denisa Kosová, Vojtěch Král, Pavel Kubát, Marek Minář a Miloš Nykodým. Letos anketa nemá jasného favorita, rozhodnout by se mělo mezi trojicí Vojtěch Král (loňský vítěz), Jana Knapová a Miloš Nykodým, kteří letos sbírali úspěchy na mezinárodním poli.

Do nominace v juniorské části ankety byli vybráni štafetoví medailisté z MSJ Tereza Čechová, Tereza Janošíková, Barbora Chaloupská, Tomáš Křivda, Vojtěch Sýkora a Daniel Vandas. Jasnou favoritkou je Tereza Janošíková díku zisku tří medailí z MSJ i úspěchům v seniorské reprezentaci.

V dorostu (v anketě se vyhlašuje jen ten nejlepší) se vybíralo z čtveřice jmen - Jakub Chaloupský, Kateřina Grycová, Anna Karlová a Šimon Mareček.

Přehled výsledků nominovaných závodníků najdete tady. Jak anketa ale dopadla, jak hlasovali experti, to bude známo až v sobotu večer při slavnostním vyhlášení v Plzni. Obdobná anketa tam bude vyhlášena i v LOB, MTBO a trail-O, jeden z členů svazu bude uveden i do síně slávy českého OB.

O-gala

Po vyhlášení Ankety proběhne ve stejném místě sobotní večer plný zábavy - O-gala. O-běžce tam budete moci vidět ve společenském při tanci a zábavě.

 

 


« zpět