OK 99 Hradec Králové nejlepší na M ČR klubů

8.10.2017 Petr Klimpl Převzato z ČSOS

V neděli se konalo v Moravském Karlově prestižní Mistrovství a Veteraniáda ČR klubů a Mistrovství ČR oblastních výběrů žactva. V hlavní kategorii dospělých vyhrála sedmičlenná štafeta OK 99 Hradec Králové.

Na startu bylo přes 250 týmů. Na šampionát se bude vzpomínat jako na ten hodně propršený. Celý den déšť, mlhavo, sychravo, zima. Běželo se ve stejném prostoru jako sobotní mistrovství štafet. Pořadatelé z Klubu vytrvalostních sportů Šumperk připravili tratě převážně v jehličnatém lese s různou průběžností; některé z hustníkových partií byly náletového charakteru. V prostoru byla průměrně hustá nepravidelná síť komunikací všech typů, údolní části lesa byly podmáčené. V terénu se nacházely pozůstatky vojenské činnosti, naopak tam nebyl téměř žádný sezónní porost a podrost. Mapy připravili Zdeněk Janů ml. a Zdeněk Rajnošek, tratě postavil po oba dny Zdeněk Janů sen.

V kategoriích dospělých se boj o titul zúžil po druhém úseku na souboj áček PHK a ZBM. Po prvním úseku bylo lepší družstvo PHK, pak se na tři úseky usadila štafeta ZBM, ke změně došlo na pátém úseku - do čela šel tým PHK, ale hned na šestém úseku bylo v čele družstvo ZBM. Náskok minuty a půl ale na posledním úseku, finišman PHK Petržela šel jasně před Hájka (ZBM) a v cíli slavila štafeta PHK titul, když běžela ve složení Pavel Kubát, Markéta Novotná, Daniel Vandas, Denisa Kosová, Baptiste Rollier, Klára Novotná a Jan Petržela. Ztráta stříbrné štafety ZBM (Otakar Hirš, Adélka Indráková, Štěpán Zimmermann, Barbora Zháňalová, Miloš Nykodým, Jindra Hlavová a Daniel Hájek) byla v cíli 1:50 min. Tým LPU běžel celý závod na třetím místě, vyrovnaný výkon sedmičky Matěj Kamenický, Iveta Šístková, Jan Grundmann, Martina Zvěřinová, Tomáš Kubelka, Jana Knapová a Radek Nožka přinesl bronzové medaile se ztrátou devíti a půl minuty na vítězný tým PHK. Dalších 5 minut zpět zůstala na 4. místě štafeta ZBM B, minutu za ní na 5. místě bylo družstva PHK.

10. PHK 2 OK 99 Hradec Králové          326.54 +35.51

V dorostu po celý závod bylo v čele družstvo LPU a tento favorizovaný tým (Martin Roudný, Jana Peterová, Ondřej Volák, Martina Waňková, Jonáš Fencl, Anna Kopecká a Jan Rusin) získalo po vyrovnaném výkonu zlatou medaili. Pro stříbro si doběhla štafeta ZBM (Tomáš Milán, Martina Opálková, Šimona Mareček, Anna Auermüllerová, Ondřej Hlaváč, Markéta Firešová, Jakub Dekrét), když se po celý závod pohybovala na medailové příčkách a v cíli měla ztrátu na vítěze přes 8 minut. Bronz získala štafeta PHK běžící ve složení Jáchym Kavalír, Adéla Vandasová, Tomáš Samek, Jana Kubíčková, Šimon Chvátil, Barbora Chaloupská a Ondřej Metelka se na třetí pozici až na posledním úseku (4. PGP, 5. LCE, 6. STE).

10. VPM 1 KOS Slavia Plzeň              299.42 +33.46

V žactvu stejně jako loni vyhrála Pražská oblast (Štěpán Kožina, Ema Bulířová, Vilém Štrait, Pavla Šimšová, Hana Malečková, Daniel Bolehovský, Dorotea Tichá a Martin Šimša. Druhé místo obhájila Východočeská oblast, která měla ztrátu pět minut, další minutu zpět zůstala Západočeská oblast (4. VAL, 5. JEO. 6. JMO B). Dvě zajímavostí ze závodu žactva: Hned na prvním úseku byla disk favorizovaná štafeta JMO A (průběh závod ukázal, že měla jasně na medaili). O vítězství rozhodla vyrovnanost týmů - závodníci Prahy měli jen jeden nejlepší čas na úseku, závodníci Vč. oblasti byli nejlepší hned na pěti úsecích (ale ty zbývající tři jim vůbec nevyšly).

1. POB 1 Pražská oblast                200.21
 2. VCO 1 Východočeská oblast           205.39 + 5.18
 3. ZCO 1 Západočeská oblast            206.37 + 6.16
 4. VAL 1 Valašská oblast               210.41 +10.20
 5. JEO 1 Ještědská oblast              210.56 +10.35
 6. JMO 2 Jihomoravská oblast           221.13 +20.52

A kdo si odnesl vítězství v čtyřech kategoriích Veteraniády ČR?
DH175: SHK (Michal Jedlička, Martina Hepnerová, Lukáš Svoboda, Zuzana Jedličková a David Hepner)
DH225: SJI (Milan Venhoda, Dana Hrstková, Jan Lauerman, Barbora Chudíková a Marek Prášil)
DH275: EKP (Roman Koucký, Libuše Fantová, Jiří Šedivý, Ivana Pecková a Radim Ondráček)
DH325: 1. TZL (Vít Jelínek, Irena Koláriková, Alois Láznička, Jana Hájová a Petr Jelínek)

Pořadatelé přes nepřízeň počasí připravili velmi pěkné závody jak po stránce organizační, tak i technické. Byla to důstojná tečka za letošní celostátní o-sezónou.